Trwa ładowanie...

"To będzie największa dzielnicowa inwestycja ostatnich lat"

Samorządowe centrum kultury powstanie na pustej działce pomiędzy ratuszem a kościołem św. Tomasza Apostoła, przy ul. Gandhi.

"To będzie największa dzielnicowa inwestycja ostatnich lat"
dzgbocb
dzgbocb

Władze dzielnicy Ursynów ogłosiły właśnie przetarg na budowę centrum kultury przy ul. Gandhi - informuje serwis haloursynów.pl. Budynek ma powstać do sierpnia 2018 roku. Inwestycją pochwalił się na Facebooku burmistrz Robert Kempa.

- To będzie największa dzielnicowa inwestycja ostatnich lat. Na działce na tyłach urzędu powstanie długo oczekiwany (pozwolenie na budowę z 2009 r. ) dom kultury - napisał burmistrz na swoim profilu na Facebooku.

Ogłoszenie o przetargu ukazało się w piatek w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - ze względu na wartość (ok. 23 mln złotych) jest to tzw. przetarg europejski, podlegający ogłoszeniu na terenie całej Unii. Chętni do wybudowania pierwszego etapu dzielnicowego centrum kultury mogą zgłaszać się do 14 lutego.

- Jeśli nie będzie pytań ze strony potencjalnych wykonawców to otwarcie ofert nastąpi w Walentynki - zapowiada Robert Kempa. Pierwsza łopata - jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty bez przeszkód - może być wbita już 1 kwietnia.

"To będzie największa dzielnicowa inwestycja ostatnich lat"

Wśród mieszkańców pojawiły się wątpliwości związane z pozwoleniem na budowę. - Jeśli pozwolenie na budowę jest z 2009 roku, a mamy 2017, to nie znaczy że ono wygasło? - pytali mieszkańcy pod postem burmistrza Ursynowa.

dzgbocb

- Nie wygasło, było podtrzymywane poprzez wpisy do dziennika budowy, a ostatnie pół roku to aktualizacja i uzgodnienia z gestorami sieci, bo te rzeczywiście wygasły i trzeba było na nowo uzyskać - wyjaśnił samorzadowiec.

Jak będzie wyglądał budynek?

Samorządowe centrum kultury powstanie na pustej działce pomiędzy ratuszem a kościołem św. Tomasza Apostoła, przy ul. Gandhi.

Będzie to trzykondygnacyjny obiekt z parkingiem podziemnym. Jego kubatura to 26,3 tys. metrów sześciennych. Na parterze ma być zlokalizowany holl wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na kondygnacji 2 i 3. W budynku będzie też sala widowiskowa na 350 osób. Na kondygnacji 2 zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych.

Budowa pierwszego na Ursynowie dzielnicowego domu kultury miała się rozpocząć już 2007 roku, ale z powodu kryzysu finansowego miasto wstrzymało inwestycję. Ursynowscy radni zdecydowali wtedy, że ważniejsza jest budowa nowej szkoły podstawowej przy ul. Lokajskiego. Liczyli, że dom kultury uda się zbudować w ciągu dwóch kolejnych lat - informuje haloursynów.pl. Z planów jednak nic nie wyszło - dom kultury musiał czekać na lepsze czasy.

dzgbocb

Źródło: (haloursynów.pl)

dzgbocb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzgbocb
Więcej tematów