Trwa ładowanie...

Tak mieszkańcy chcą zmienić Warszawę. Zagłosuj na najlepszy pomysł

Drony, kocie daszki, kaczkomaty, baobaby to kilka z wielu pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców stolicy w ramach budżetu partycypacyjnego. Wytypowaliśmy te najciekawsze.

Tak mieszkańcy chcą zmienić Warszawę. Zagłosuj na najlepszy pomysłŹródło: 123RF.COM
d1kep54
d1kep54

Od 1 grudnia 2017 roku do 22 stycznia 2018 roku mogliśmy zgłaszać pomysły, które dzięki funduszom z budżetu mogą zostać wcielone w życie. Lista projektów pęka w szwach. Do tej pory wpłynęło ich 2447. Większość z nich dotyczy np:. budowy chodnika, parkingu, czy przejścia dla pieszych. Znalazły się też takie, które zadziwiają kreatywnością.

Oto lista przykładów:

Zakup drona wykrywającego toksyczne spaliny
Według autora pomysłu dron ma za zadanie wykrywać spaliny oraz ścigać osoby palące toksyczne śmieci.
Całkowity koszt projektu: 270 000 zł

Likwidacja wszystkich progów zwalniających i słupków zmuszających kierowców do hamowania i przyspieszenia
Zdaniem autora pomysłu samochody podczas hamowania produkują znacznie więcej spalin i toksycznych substancji. Dlatego powinny zostać usunięte.
Całkowity koszt projektu: 1 000 zł

d1kep54

Darmowy wstęp do Parku Wilanowskiego dla mam z małymi dziećmi
Autorka projektu argumentuje, że to mamy głównie zajmują się dziećmi i powinny z nimi więcej przebywać na świeżym powietrzu. Całkowity koszt projektu: 85 000 zł

Kocie daszki
Zakup 20 zadaszonych, ocieplonych, umocowanych na plastikowych europaletach domków dla wolno żyjących kotów na terenie dzielnicy Rembertów. Domki miałyby pomóc przetrwać zwierzętom trudny okres zimy.
Całkowity koszt projektu: 10 400 zł

Regionalne wspólne gotowanie na Tragówku
Projekt ma popularyzować polską kuchnię regionalną, dzięki wspólnym co miesięcznym warsztatom gotowania. Autor projektu chce, aby spotkania odbywały się raz w miesiącu przez rok.
Całkowity koszt projektu: 24 000 zł

Baobab w Parku Bródnowskim
Baobab Afrykański ma zwiększyć atrakcyjność dzielnicy. W przyszłości drzewo będzie mogło stać się symbolem, dzięki któremu będzie kojarzone Bródno. Do utrzymania drzewa będzie potrzebna specjalna konstrukcja, która podtrzyma temperaturę powyżej 13 stopni Celsjusza.
Całkowity koszt projektu: 135 000 zł

d1kep54

Domki dla jeży
Autor inicjatywy chce postawić domki na terenie, gdzie występuje najwięcej jeży. Dodaje, że miejsce to ma być niepielęgnowane i niegrabione. Im bardziej zaniedbana zieleń, tym lepiej dla jeża.
Całkowity koszt projektu: 1 000 zł

* Skarbiec*
Projekt zakłada założenie funduszu oszczędnościowego na potrzeby mieszkańców dzielnicy Rembertów. Środki z tego projektu będą mogły być realizowane w kolejnych latach.
Całkowity koszt projektu: 350 000 zł

* Kaczkomaty w Parku Bródnowskim*
Jedna z autorek zgłosiła do projektu automaty ze zdrowym pokarmem dla kaczek w parku Bródnowskim. Każdy z mieszkańców mógłby go pobrać za darmo.
Całkowity koszt projektu: 38 800 zł

d1kep54

*Smart ławki *
Mieszkaniec Białołęki wpadł na pomysł postawienia ławek solarnych, które umożliwiają ładowanie urządzeń elektrycznych. Smart ławki pozwolą nam na odpoczynek i jednoczesne ładowanie urządzeń elektronicznych.
Całkowity koszt projektu: 75 000 zł

Nowa Sauna Fińska z aromaterapią i koloroterapią
Pomysłodawca zgłosił projket na wybudowanie łaźni dla seniorów, w której będzie z sauna z możliwością skorzystania z terapii światłem i zapachem.
Całkowity koszt projektu: 96 000 zł

Warsztaty makijażu i wizażu dla kobiet w każdym wieku w bibliotece w dzielnicy Ursus
Uczestniczki po kursie powinny znać zasady makijażu oraz samodzielnie go wykonywać.
Całkowity koszt projektu: 7 800 zł

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Iglicę Pałacu Kultury zżera korozja. Będzie remont?

d1kep54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kep54
Więcej tematów