Trwa ładowanie...

Szykuje się rozbudowa lotniska w Modlinie [WIDEO]

Władze województwa planują rozbudowę terminala pasażerskiego, budowę terminala cargo oraz hotelu przy lotnisku

Szykuje się rozbudowa lotniska w Modlinie [WIDEO]
d4d3f3g
d4d3f3g

Dzięki szykowanej rozbudowie portu lotniczego w Modlinie , jego przepustowość wzrośnie do 5 mln pasażerów rocznie. Dziś z lotniska, które oferuje 26 tanich połączeń, ma 14 tys. startów i lądowań korzysta miesięcznie ok. 150 tys. pasażerów. Mimo bliskości Lotniska Chopina, podwarszawski Modlin wyprzedza lotniska w Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie i Poznaniu - czytamy na stronie "Życia Warszawy".

Władze województwa zdradziły właśnie plany rozwoju Modlina. Chcą m.in. w ciągu najbliższych 5 lat rozbudować terminal pasażerski. Planuje się również rozbudowę terenów wokół lotniska. – W przypadku Modlina taki rozwój, przewidziany na najbliższych 30 lat, nie wymaga dodatkowej przestrzeni. Obszar zajmowany przez port jest wystarczający do przedłużenia drogi startowej, powiększania płyt postojowych czy budowy dróg kołowania – powiedziała reczniczka urzędu marszałkowskiego, Marta Milewska.

d4d3f3g

Dzięki rozbudowie dwukrotnie zwiększy się liczba punktów odpraw – z czterech do ośmiu. To pozwoli zwiększyć przepustowość lotniska z 3 mln pasażerów rocznie, do 5 mln.

Ma powstać również terminal ekspres cargo. Tutaj pracownicy lotniska zajmować się będą ekspresowymi przesyłkami kurierskimi oraz tzw. małe cargo.

Powiększona będzie też baza techniczna dla samolotów. Powstanie nowy hangar dla samolotów typu boeing 737.

Ostatnim etapem rozbudowy ma być budowa hotelu na terenach przylegających do lotniska. Władze województwa chcą to zrobić wspólnie z udziałem partnera zewnętrznego.

d4d3f3g

Lotnisko w Modlinie i jego rozbudowa, ma być impulsem rozwojowym dla tej części województwa. Na terenach sąsiadujących z lotniskiem ma powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna (jako podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) oraz park przemysłowo-technologiczny. - Jak uważają urzędnicy, tworzenie tego typu stref to zachęta do rozpoczęcia działalności gospodarczej, bo będą tan preferencyjne warunki dla przedsiębiorców w postaci ulg podatkowych, specjalnie przygotowane, uzbrojone tereny, pomoc w procesie inwestycyjnym. To również szansa na przyciąganie nowych inwestycji.

Władze województwa muszą się też zastanowić nad koniecznością budowy dróg, obwodnic i tras kolejowych w tym rejonie.

d4d3f3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d3f3g
Więcej tematów