Trwa ładowanie...
pociąg
Luiza Poreda
25-02-2013 09:11

Szybciej pociągiem z Warszawy do Gdańska?

Nastąpi to najwcześniej za dwa lata...

Szybciej pociągiem z Warszawy do Gdańska?
d2e6vwo
d2e6vwo

Do stycznia 2015 roku nie ma szans na skrócenie podróży pociągiem między Gdańskiem a Warszawą - nie pozostawia złudzeń prezes Polskich Linii Kolejowych. Teraz składy pokonują tę trasę w czasie od ponad pięciu do ponad sześciu i pół godziny - czytamy na stronie rozgłośni radiowej RMF FM.

Polskie Linie Kolejowe mają kłopoty z trwającym już od lat remontem na kolejowej trasie E-65. Wciąż nie wybrano następcy wyrzuconego podwykonawcy, który miał dokończyć prace na odcinku w okolicy Ciechanowa. - Troszeczkę mamy zaburzenia harmonogramowe i pewnie trzeba będzie przedłużyć zamknięcia. Nie przewidujemy niestety skrócenia przejazdu na tej trasie - tłumaczy prezes Polskich Linii Kolejowych Remigiusz Paszkiewicz.

Za to już w 2015 roku mamy dojeżdżać z Warszawy do Gdańska w około 2 godziny 45 minut. Pasażerów na tej trasie mają wozić szybkie pociągi typu Pendolino. Nie każdy pociąg będzie jednak jechał tak szybko.* Mowa tu tylko o pociągach bezpośrednich, które nie będą się zatrzymywać na żadnych stacjach po za stolicą.* **

d2e6vwo

- Założenie jest takie, że pociągi Pendolino mają to być pociągi o możliwie najkrótszym czasie przejazdu, jednakowoż muszą również zapewnić obsługę regionów, które są po drodze. Spora część tych pociągów będzie miała między Gdańskiem a Warszawą jeden lub dwa postoje na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego - mówił z kolei wiceminister transportu Andrzej Massel.

d2e6vwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e6vwo
Więcej tematów