Trwa ładowanie...

Szkielet nowej Rotundy już stoi. Teraz czekamy na finał do końca roku

Trwa trzeci etap budowy nowej Rotundy, czyli realizacja inwestycji. Szkielet konstrukcji już powstał i przypomina jak dawniej charakterystyczny zygzak. Generalny wykonawca NDI SA zapowiedział oddanie budynku do użytku pod koniec b.r.

Szkielet nowej Rotundy już stoi. Teraz czekamy na finał do końca rokuŹródło: WawaLove.pl, fot: Kamil Sikora
dsye7te
dsye7te

Przy rondzie Dmowskiego Rotunda jest rozpoznawalnym punktem w całej Warszawie. To pod nią najczęściej spotykają się mieszkańcy Warszawy i turyści. Wykonawcy inwestycji postawili już słupki o wysokości 11 metrów, które przypominają dawny zygzak. - A cały stalowy szkielet ma być gotowy na przełomie lutego i marca - zapowiedział inwestor.

East News
Źródło: East News, fot: East News

Rotunda powstała w 1966 roku, a kilka lat temu władze baku PKO BP zapowiedziały jej remont. W listopadzie 2013 roku w konkursie wyłoniono krakowską firmę architektoniczną Gowin&Siuta, która zaprojektowała Rotundę w nowoczesnym stylu, ale o podobnym kształcie. W grudniu 2016 roku bank ogłosił firmę NDI SA jako generalnego wykonawcę inwestycji, a 23 grudnia pracownicy banku ostatni raz obsługiwali klientów w starej Rotundzie. Miesiąc później rozpoczęły się pracę nad nową konstrukcją.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Materiały prasowe

- Rotunda to jeden z najbardziej rozpoznawalnych architektonicznie symboli naszego kraju. Do projektu rewitalizacji budynku zaprosiliśmy wszystkich interesariuszy, a wyniki konsultacji społecznych zostały uwzględnione w wytycznych konkursu architektonicznego. Jego zwycięzcy, pracownia architektoniczna Gowin&Siuta, zaprojektowali formę oraz funkcje Rotundy, pozwalając jej efektywnie pełnić rolę obiektu bankowego łącząc z miejscem na funkcje społeczne i zachowując światowe wymogi zrównoważonego budownictwa - powiedział Jacek Paszkiet dyrektor Centrum Administracji PKO Banku Polskiego.

Bank PKO BP będzie znajdował się na parterze i w podziemiu. Firma Gowin&Siuta zaprojektowała także "Salon Miejski, czyli tzw. przestrzeń publiczną, w której będą kawiarnie, miejsce odpoczynku i spotkań oraz punkt informacyjny.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Mają po 90 lat i właśnie wzięli ślub. "Na miłość nigdy nie jest za późno"

dsye7te
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsye7te
Więcej tematów