RegionalneWarszawaSzkielet nowej Rotundy już stoi. Teraz czekamy na finał do końca roku

Szkielet nowej Rotundy już stoi. Teraz czekamy na finał do końca roku

Trwa trzeci etap budowy nowej Rotundy, czyli realizacja inwestycji. Szkielet konstrukcji już powstał i przypomina jak dawniej charakterystyczny zygzak. Generalny wykonawca NDI SA zapowiedział oddanie budynku do użytku pod koniec b.r.

Szkielet nowej Rotundy już stoi. Teraz czekamy na finał do końca roku
Źródło zdjęć: © WawaLove.pl | Kamil Sikora

19.02.2018 | aktual.: 19.02.2018 11:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przy rondzie Dmowskiego Rotunda jest rozpoznawalnym punktem w całej Warszawie. To pod nią najczęściej spotykają się mieszkańcy Warszawy i turyści. Wykonawcy inwestycji postawili już słupki o wysokości 11 metrów, które przypominają dawny zygzak. - A cały stalowy szkielet ma być gotowy na przełomie lutego i marca - zapowiedział inwestor.

Obraz
© East News | East News

Rotunda powstała w 1966 roku, a kilka lat temu władze baku PKO BP zapowiedziały jej remont. W listopadzie 2013 roku w konkursie wyłoniono krakowską firmę architektoniczną Gowin&Siuta, która zaprojektowała Rotundę w nowoczesnym stylu, ale o podobnym kształcie. W grudniu 2016 roku bank ogłosił firmę NDI SA jako generalnego wykonawcę inwestycji, a 23 grudnia pracownicy banku ostatni raz obsługiwali klientów w starej Rotundzie. Miesiąc później rozpoczęły się pracę nad nową konstrukcją.

Obraz
© Materiały prasowe | Materiały prasowe

- Rotunda to jeden z najbardziej rozpoznawalnych architektonicznie symboli naszego kraju. Do projektu rewitalizacji budynku zaprosiliśmy wszystkich interesariuszy, a wyniki konsultacji społecznych zostały uwzględnione w wytycznych konkursu architektonicznego. Jego zwycięzcy, pracownia architektoniczna Gowin&Siuta, zaprojektowali formę oraz funkcje Rotundy, pozwalając jej efektywnie pełnić rolę obiektu bankowego łącząc z miejscem na funkcje społeczne i zachowując światowe wymogi zrównoważonego budownictwa - powiedział Jacek Paszkiet dyrektor Centrum Administracji PKO Banku Polskiego.

Bank PKO BP będzie znajdował się na parterze i w podziemiu. Firma Gowin&Siuta zaprojektowała także "Salon Miejski, czyli tzw. przestrzeń publiczną, w której będą kawiarnie, miejsce odpoczynku i spotkań oraz punkt informacyjny.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Komentarze (0)