Trwa ładowanie...

Szersze chodniki na ul. Odyńca. Parkowanie przeniesione na jezdnię

Zarząd Dróg Miejskich kontynuuje program przenoszenia parkowania z chodników na jezdnię. Zmiany obejmą wkrótce ulice na Mokotowie.

Szersze chodniki na ul. Odyńca. Parkowanie przeniesione na jezdnięŹródło: Zarząd Dróg Miejskich
d4i723t
d4i723t

Zmiany zaplanowane przez Zarząd Dróg Miejskich obejmą ulicę Odyńca na odcinku od Alei Niepodległości.

Obecnie jednopasmowa jezdnia ma tutaj aż 9 metrów szerokości - po 4,5 metra w każdą stronę. Przy tym parkowanie samochodów odbywa się w całości na chodniku. Kierowcy manewrują na chodniku, między szpalerami drzew. Jest to niewygodne dla nich i niebezpieczne dla pieszych. Stanowi też zagrożenie dla zieleni, rozjeżdżanej kołami samochodów.

Całkowita szerokość chodnika po północnej stronie ulicy ma ok. 3 metry. Teoretycznie to bardzo komfortowe warunki dla pieszych. Jednak po zaparkowaniu samochodu na chodniku szerokość ta zmniejsza się do 1 metra lub mniej. Rząd samochodów ustawionych na chodniku sprawia, że bardzo trudno korzysta się z niego pieszym.

d4i723t

Warszawa. Parkowanie całkowicie przeniesione na jezdnię

Dzięki zmianom te problemy będą rozwiązane. Po północnej stronie ul. Odyńca parkowanie zostanie w całości przeniesione na jezdnię. Dzięki temu miejsc będzie więcej. Nie trzeba będzie omijać drzew rosnących na chodniku.

Cała szerokość chodnika będzie teraz tylko do dyspozycji pieszych. Dodatkowo będzie wyznaczone nowe przejście dla pieszych w rejonie ulicy Czeczota, na wysokości ogródka jordanowskiego.

Łącznie do użytku zostaną oddane dokładnie 64 legalne miejsca parkingowe. Trzy z nich będą wyznaczone dla osób niepełnosprawnych. Obecnie na omawianym odcinku nie ma ani jednej “koperty”.

Warszawa. Układ ulicy nie ulegnie zmianom

Ulica Odyńca jest jednopasmowa z dodatkowymi pasami do skrętu w lewo w rejonie skrzyżowań z ulicami Krasickiego i Puławską. Obecnie jezdnia jest tak szeroka, że pomimo utworzenia nowych miejsc parkingowych układ ten nie ulegnie praktycznie żadnym zmianom.

Projekt zmian został już przygotowany przez ZDM i skierowany do dalszych prac. Będzie wdrożony w ciągu kilku tygodni, od razu po zatwierdzeniu przez zarządcę ruchu — Biuro Polityki Mobilności i Transportu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4i723t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i723t
Więcej tematów