Trwa ładowanie...

Supermarket w warszawskim parku?

Skandal! Chcą wyciąć ponad połowę drzew!

Supermarket w warszawskim parku?
d3nec6c
d3nec6c

Takie są plany** wobec Parku Wiśniewo na Białołęce. Ma tu powstać **Galeria Modlińska z centrum handlowym i terenem rekreacyjnym. W sumie zagospodarowane ma być więcej niż 8 hektarów, z czego połowę zajmie część handlowa - będzie tu kino, fitness, kawiarnie i restauracje oraz sklepy odzieżowe i market. Na pozostałym terenie mają powstać m.in. strefa sportu i aktywności, plac zabaw, ogród kwiatowy, amfiteatr i fontanny. Według wstępnych szacunków inwestycja będzie kosztować 155 milionów złotych.

Właścicielem terenu jest Kredyt Bank. Przygotowaniem inwestycji zajmuje się specjalnie powołana do tego spółka celowa Astro CM. Koncepcję przygotowała firma SUD Architectes, będąca polskim oddziałem francuskiego biura architektonicznego, odpowiedzialnego m.in. za projekt łódzkiej Manufaktury.

W miejscu inwestycji znajduje się dziś Park Wiśniewo, w którym jest ponad 100 odmian różnych roślin i wiele gatunków ptaków. Pomiędzy drzewami przechadzają się czasem dzikie zwierzęta. A żeby wybudować część handlową obiektu, trzeba wyciąć ponad cztery hektary drzew. Dlatego właśnie plany inwestycyjne w tym miejscu nie podobają się mieszkańcom.

Inwestor zorganizował konsultacje społeczne, które potrwają do 17 czerwca. Jednak w materiałach informacyjnych nie ma informacji, że inwestycja jest planowana na terenie parku i że trzeba będzie wyciąć kilka hektarów drzew. W ankietach nie ma możliwości zaznaczenia odpowiedzi, żeby pozostał w tym miejscu park. Mieszkańcy boją się, że sprawa została już przesądzona. Teren wciąż nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Gdyby plan wszedł w życie, nie można by już parku zabudować. Problem w tym, że procedura jest długa i wymaga uzgodnień. Ostateczne zatwierdzenie planu nastąpić może dopiero na przełomie 2012 i 2013 roku. Do tego momentu inwestor ma czas, aby starać sie o warunki zabudowy.

d3nec6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nec6c
Więcej tematów