Trwa ładowanie...

Strzelanina i pościg w Nadarzynie. Kierowca nie żyje, czterech policjantów w szpitalu

Sceny jak z sensacyjnego filmu.

Strzelanina i pościg w Nadarzynie. Kierowca nie żyje, czterech policjantów w szpitalu
d2kq2o5
d2kq2o5

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się w nocy z soboty na niedzielę w Nadarzynie pod Warszawą. Kierowca taranował radiowozy uciekając przed policją. Padły strzały. Mężczyzna został ranny, ale zdołał uciec. Wjechał autem w drzewo i trafił do szpitala. Zmarł po kilku godzinach. Czterech funkcjonariuszy zostało rannych.

Wszystko zaczęło się od rytunowych działań policji. Funkcjonariusze dostali informację o kradzieży dostawczego volkswagena na terenie Żyrardowa. Auto zauważył patrol z Grodziska. Kierowca rzucił się jednak do ucieczki. W akcji uczestniczyło około 10 radiowozów.

Funkcjonariusze zrobili blokadę na jednej z dróg. Jednak mężczyzna staranował policyjny radiowóz. Kierowca uciekał przez trzy powiaty: grodziski, pruszkowski i piaseczyński.

W końcu wjechał do Nadarzyna. Tam trafił na ślepa uliczkę, ale był na tyle zdesperowany, że uciekał dalej. Ścigany staranował radiowozy, policja użyła broni.

Kierowca został ranny, ale udało mu się przebić blokadę. Mężczyzna przejechał jeszcze kilkaset metrów i uderzył samochodem w drzewo. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Grodzisku, gdzie zmarł. Jak podała Nadarzyn TV, kierowca busa był pod wpływem środków odurzających.

d2kq2o5

W wyniku pościgu uszkodzeniu uległo kilka radiowozów. Do szpitala trafiło również czterech policjantów, ale dwóch już zostało wypisanych. Mają tylko ogólne potłuczenia ciała.

Sprawę prowadzą śledczy z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Źródło: WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

Przeczytajcie również: Zaprojektuj własne mieszkanie w Warszawie. Ruszył konkurs Mieszkania plus

d2kq2o5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kq2o5
Więcej tematów