Trwa ładowanie...

Sprzeciw dla autobusów w Lesie Bielańskim. "Apelujemy o opamiętanie"

Protest w tej sprawie złożyło Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz-Bielany.

Sprzeciw dla autobusów w Lesie Bielańskim. "Apelujemy o opamiętanie"
d21v06e
d21v06e

Na profilu społecznościowym organizacji można znaleźć apel do Urzędu Dzielnicy Bielany, dotyczący wycofania się z planów uruchomienia komunikacji autobusowej, przebiegającej przez rezerwat Las Bielański.

- Przez co najmniej 25 lat większość mieszkańców Bielan sprzeciwia się uruchomieniu komunikacji autobusowej w ulicy Dewajtis, z uwagi na fakt, że przebiega ona przez rezerwat Las Bielański. Losy rezerwatu zawsze były bardzo bliskie Towarzystwu Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz-Bielany. To m.in. dzięki nam RDOŚ rozpoczął opracowywanie planu ochrony rezerwatu, którego nie ma od 11 lat. Dziś okazało się, że UD Bielany od 26 listopada 2015r. jest w posiadaniu, właściwie już decyzji, ZTM o uruchomieniu komunikacji miejskiej, powołując się na potrzeby UKSW, co jest oczywistą nieprawdą, bo większość wydziałów jest zlokalizowana przy ulicy Wójcickiego - czytamy w apelu .

Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego przekonuje, że autobusy są niezbędne dla dynamicznie rozwijającej się uczelni i podkreśla, że wpłynęłoby to na zmniejszenie ruchu samochodowego w okolicy. Aby ograniczyć do minimum ryzyka środowiskowe urzędnicy twierdzą, iż na planowanej trasie mogą kursować autobusy hybrydowe. Jednak Towarzystwo Przyjaciół Warszawy nie do końca wierzy w te zapewnienia i zachęca do koncepcji, zakładającej rozwój komunikacji od strony Wisłostrady.

d21v06e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21v06e
Więcej tematów