Trwa ładowanie...

Sprawy urzędowe załatw w centrum handlowym

Zapraszają ZUS, śródmiejski Urząd Skarbowy, Wojewódzki Urząd Pracy oraz Okręgowy Inspektorat Pracy

Sprawy urzędowe załatw w centrum handlowym
d4hx539
d4hx539

Już 11 lutego w CH Blue City odbędzie się wspólna impreza informacyjna I Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie, Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Okręgowego Inspektoratu Pracy.

Podczas niej będzie okazja, aby dowiedzieć się, jak łatwiej i szybciej można załatwiać sprawy urzędowe. Stoiska Urzędów będą działały od 14:00 do 20:00 pod fontanną na poziomie -1.

Oto, co przygotowały poszczególne urzędy dla wszystkich odwiedzających CH Blue City tego dnia:

  • *I Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie *zaprezentuje działanie Platformy Usług Elektronicznych. Jest to nowoczesny portal internetowy, który umożliwia sprawdzanie stanu indywidualnego konta w ZUS, śledzenie stanu swoich spraw oraz rezerwowanie wizyt w ZUS. PUE posiada odrębne panele dla pracowników, pracodawców i świadczeniobiorców. Pracownicy ZUS będą zakładać wszystkim zainteresowanym konta na PUE oraz udzielać porad w zakresie ubezpieczeń i świadczeń. Pamiętaj – jeśli chcesz założyć konto na PUE, musisz mieć ze sobą dowód tożsamości i pamiętać swój adres e-mail!
  • Skorzystasz z pomocy pracowników *Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście *i wyślesz swój PIT przez internet. Przekonasz się jaki to prosty, szybki i bezpieczny sposób rozliczenia podatkowego. Utworzone zostaną stanowiska umożliwiające skorzystanie z tej nowoczesnej formy rozliczenia. Zabierz ze sobą wszystkie informacje od płatników oraz kwotę przychodu osiągniętego za 2012 rok. Zostań również uczestnikiem akcji "Weź paragon" – uzyskasz od nas wszelkie informacje. Przedstawione będą korzyści dla klientów oraz Skarbu Państwa wynikające z posiadania paragonu.
  • Doradcy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie przybliżą zasady legalnej pracy za granicą. Dowiesz się, jak poszukiwać legalnych ofert pracy, jak dopełnić koniecznych formalności i jak nie paść ofiarą nieuczciwych pracodawców. Zostanie poruszona także kwestia bezpiecznego korzystania z usług prywatnych agencji zatrudnienia oraz sumowania okresów zatrudnienia za granicą do świadczeń z tytułu bezrobocia i emerytalno-rentowych po powrocie do kraju.
  • Okręgowy Inspektorat Pracy przybliży temat kontroli w zakresie zawierania przez pracodawców umów cywilnoprawnych i terminowych. Jest to jedno z głównych zadań OIP na rok 2014. Szczególny nacisk będzie skierowany na problematykę przestrzegania przez podmioty przepisów prawa pracy przy zatrudnianiu, a zwłaszcza podczas zawierania umów cywilnoprawnych w warunkach wskazujących na istnienie stosunku pracy oraz nadużywania zawierania umów o pracę na czas określony.
d4hx539

W trakcie imprezy dziećmi uczestników zajmie się ekipa placu zabaw Inca Play, którego pracownicy zorganizują pod fontanną specjalny kącik zabaw.

d4hx539
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hx539
Więcej tematów