Trwa ładowanie...

Smacznie, modnie, kulturalnie

Moderna to świeżynka na kawiarnianym rynku, jednak stworzona przy współudziale kawiarnianych wyjadaczy – pomysłodawców Cafe Powiśle.

Smacznie, modnie, kulturalnieŹródło: Wawalove
d3p3r4t
d3p3r4t

4 lutego 2012 roku swoje podwoje otwarła nowa kawiarnia. Mieści się w centrum Warszawy, w siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, na ulicy Pańskiej 3. To tylko kilka kroków od PKiN oraz Dworca Centralnego, blisko ulicy Świętokrzyskiej. Lokalizacja jest świetna, a klimat miejsca z pewnością przyciągnie liczne rzesze kulturalnych warszawiaków. Ze swojej strony właściciele obiecują najlepszą kawę przygotowywaną pod okiem doświadczonych baristów dzierżących w rękach wszelkiego rodzaju kawowe gadżety i specjały, takie jak espresso brazil, sereno, honduras montana verde i finca la bolsa 'a'. Będzie też dobre wino i jedzenie, jak na przykład pożywne śniadania. Wydarzeń kulturalnych również ma nie zabraknąć. Do tego na miejscu do dyspozycji kawiarnianych gości są ciekawe książki i albumy, raczej nie do dostania w innych miejscach.

Dzień po oficjalnym otwarciu, Moderna była pusta, ale wynikało to może z faktu, że za oknem mróz i śnieg i pewnie nikomu nie chciało się wyjść z domu. Poza tym wnętrze Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest słabo ogrzewane, więc tylko nieliczni wybiorą się tutaj w mroźne dni na dłuższe posiadówki. Ponieważ jest to tymczasowe wnętrze dla MSN, należy się cieszyć, że i dla Moderny jest to tylko chwilowa siedziba i że w przyszłości kawiarnia zamieszka, razem z MSN, w nowym gmachu, gdzie znajdzie się odpowiedniejsza przestrzeń dla kulturalnych działań i parzenia wspaniałej kawy. Bo o kawę i wydarzenia kulturalne przecież tutaj chodzi.

Menu Moderny: kawa (od 6 do 17 złotych), herbata (sypana, 6-12 zł), wino (od 9 do 16 złotych za kieliszek), lemoniada, napój imbirowo-cytrynowy, soki świeże i butelkowe, napoje club mate, piwo Ciechan, śniadania, ciasta, kanapki, rogale, grzanki z powidłami.

Kawiarnia Moderna zaprasza codziennie od godziny 8.00 do 22.00.

d3p3r4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p3r4t
Więcej tematów