Trwa ładowanie...

Słup energetyczny opóźnił prace przy ulicy Nowolazurowej

Urzędnicy prognozują datę oddania kolejnego odcinka.

Słup energetyczny opóźnił prace przy ulicy Nowolazurowej
d1bbyc3
d1bbyc3

Choć gotowy jest już fragment ulicy od strony Połczyńskiej to kierowcy nadal są zmuszeni do korzystania z wąskiego gardła, jadąc od Szeligowskiej. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przewidywał, że prace zakończą się do końca ubiegłego roku ale już wiadomo, że znacznie się wydłużą. Wszystko przez..słup energetyczny.

14 stycznia rozpoczął się jego demontaż i wtedy będzie możliwe przyłączenie nowej sieci energetycznej. Po zakończeniu tych działań do dalszych robót powrócą drogowcy. Urzędnicy tłumaczą, iż przesunięcie czasowe w usunięciu słupa wynika wyłącznie z zapisów umownych z dostawcą energii i nie było możliwości przyspieszenia demontażu. Kiedy zatem można spodziewać się oddania nowego łącznika Lazurowej z Połczyńską?

- Jest jeszcze szereg prac do zrobienia, w tym m.in. montaż ekranów akustycznych. Dlatego uwzględniając obecne warunki pogodowe można zakładać, że docelowe roboty zakończą się w lutym. Kierowcy powinni zaś pojechać nowym odcinkiem w marcu - powiedziała WawaLove.pl Małgorzata Gajewska, rzecznik prasowy ZMID.

Warto podkreślić, że trwają też procedury przy kolejnym fragmencie Nowolazurowej (pomiędzy Sterniczą a Górczewską). Na ten cel zarezerwowano już niemal 60 mln zł.

d1bbyc3
d1bbyc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bbyc3
Więcej tematów