Trwa ładowanie...

Sedes to nie kosz na śmieci

Wesoła kampania Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

Sedes to nie kosz na śmieci
d1mw9jl
d1mw9jl

Wesoła kampania, ale sprawa całkiem poważna. Każdego roku służby MPWiK usuwają setki zatorów sieci kanalizacyjnej, powstających w wyniku wrzucania do toalety przedmiotów, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Wiele z nich może doprowadzić do cofnięcia ścieków i zalania mieszkania, ogrodu lub ulicy. Takie zjawisko powoduje duże straty materialne, jest uciążliwe dla mieszkańców i bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego. MPWiK przygotowała specjalną kampanię, informującą o tym, że sedesu nie należy traktować jak kosza na śmieci.

Przedsiębiorstwo przygotowało też kilka wesołych grafik, informująch o kampanii. Znajdziecie je poniżej.
Przy okazji warto przypomnieć, że nie należy wrzucać do toalety:

- włosów, nawilżanych chusteczek, materiałów opatrunkowych, rajstop oraz innych części garderoby, które łączą się w sploty, uniemożliwiają swobodny przepływ ścieków

d1mw9jl

- ręczników papierowych, szmat, gazet i innych nierozpuszczających się w wodzie materiałów, zbijających się w rurach w zwartą masę

- igieł, które zalegają w kanałach stanowiąc niewidoczne niebezpieczeństwo dla pracowników sieci kanalizacyjnej. Mogą przebić rękawice i boleśnie ukłuć, powodując ryzyko zakażenia np. wirusem HIV czy żółtaczką.

- niedopałków papierosów, lekarstw, farb oraz chemikaliów innych niż powszechnie używane środki czystości. Zawarte w nich substancje chemiczne są szkodliwe dla pożytecznych mikroorganizmów oczyszczających ścieki w biologicznej części oczyszczalni.

- materiałów budowlanych, które opadają na dno przewodów kanalizacyjnych tworząc zwarte, trudne do usunięcia zatory

d1mw9jl

- tłuszczów i olejów, które tężejąc w rurach zmniejszają ich średnice i przyśpieszają konieczność remontu sieci kanalizacyjnej w budynku.

MPWiK prosi, by dla naszego wspólnego dobra właściwie korzystać z kanalizacji i wyraża nadzieję, że seria zabawnych rysunków będzie nam wszystkim o tym przypominać.

__

d1mw9jl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mw9jl
Więcej tematów