Trwa ładowanie...

SARP zajmie się Zodiakiem!

"Planujemy przywrócenie budynku do dawnej świetności zachowując jego oryginalny kształt – z odtworzeniem zewnętrznej klatki schodowej, tarasu, pergoli, neonu i mozaiki"

SARP zajmie się Zodiakiem!
d9cdppe
d9cdppe

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) uzyskał możliwość dysponowania pawilonem przy ul. Marszałkowskiej 104a. Budynek ten, atrakcyjnie położony przy Pasażu Wiecha, w sąsiedztwie kina Atlantic stanowił przed laty część pawilonu gastronomicznego Zodiak mieszcząc kwiaciarnię w parterze i letnią kawiarnię na tarasie. - czytamy na ich stronach.

W pawilonie planowane jest otwarcie Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK, który ma służyć ma jako centrum informacji, dokumentacji i ekspozycji architektury i urbanistyki Warszawy. Ma być miejscem, w którym informacje dotyczące rozwoju miasta oraz projektów architektonicznych prezentowane są w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla każdego odbiorcy.

Bazą ekspozycji będą modele miasta. W pawilonie udostępniona zostanie makieta miasta oraz wirtualny model, w którego opracowaniu uczestniczyć będzie Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Wiedza o przyczynach i kierunkach rozwoju miasta, zarówno w przeszłości jak i w przyszłości służyć ma budowaniu tożsamości mieszkańców Warszawy, ale też inspirować projektantów i badaczy oraz stanowić atrakcję turystyczną. Ekspozycji stałej towarzyszyć mają ekspozycje tematyczne i gościnne m.in. prezentacja wyników konkursów architektonicznych.

d9cdppe

Architekci piszą też, że planują przywrócenie budynku do dawnej świetności zachowując jego oryginalny kształt – z odtworzeniem zewnętrznej klatki schodowej, tarasu, pergoli, neonu i mozaiki. I to jest świetna wiadomość.

Scenariusz wystawy i koncepcję przestrzenną części ekspozycyjnej wybrane zostaną na podstawie konkursu architektonicznego, który zorganizowany zostanie na przełomie 2013 i 2014 roku.

d9cdppe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9cdppe
Więcej tematów