Trwa ładowanie...

Ruszyła największa w Polsce inwestycja w meble miejskie

Dzisiaj na rondzie Daszyńskiego zaprezentowano oficjalnie pierwszą z 1580 nowoczesnych i eleganckich wiat przystankowych

Ruszyła największa w Polsce inwestycja w meble miejskie
d2d7upg
d2d7upg

Największy stołeczny projekt partnerstwa publiczno-prywatnego przeszedł właśnie z fazy przygotowawczej w fazę realizacji. Dzięki współpracy miasta ze spółką AMS SA, w przestrzeni pojawi się aż 1580 nowoczesnych i estetycznych mebli miejskich.

– Ten projekt wprowadzi segment mebli miejskich w nową fazę rozwoju. To największe tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju, dorównujące rozmachem największym europejskim metropoliom. Żadne polskie miasto nie dysponuje porównywalnym systemem –* *powiedział Marek Kuzaka, prezes AMS SA.

Zgodnie z umową AMS SA w ramach koncesji w ciągu trzech lat wybuduje 1580 nowoczesnych, wygodnych, estetycznych przystanków, przyjaznych dla podróżujących. Zainstalowane zostaną trzy rodzaje zadaszeń, dostosowanych do charakteru przestrzeni publicznej. Wiaty konkursowe , wyłonione w konkursie organizowanym przez miasto w 2006 roku - staną w najbardziej reprezentacyjnych i ważnych komunikacyjnie lokalizacjach. Wiaty konserwatorskie – w obszarach objętych nadzorem konserwatorskim. Natomiast praktyczne i uniwersalne wiaty seryjne - w pozostałej części miasta, w centrach dzielnic oraz przy głównych ciągach komunikacyjnych poza ścisłym centrum.

d2d7upg

Wiata bramą do świata wirtualnego!

Nowe wiaty zostaną wyposażone w technologię Near Field Communication (NFC) oraz kody QR. A dzięki bramce gateams.com, pasażerowie będą mogli szybko przejść do świata wirtualnego i skorzystać z szeregu dostępnych funkcjonalności – zaplanować podróż, zapoznać się z informacjami o mieście, lub pobrać darmowe treści - ciekawe artykuły lub utwory muzyczne. Ponadto w wiatach konkursowych i konserwatorskich, docelowo dostępne będzie również Free WiFi (w lokalizacjach umożliwiających efektywne wykorzystanie tej technologii).

Budowa wiat w filmie

Proces przygotowania i stawiania nowych wiat przystankowych w stolicy zostanie sfilmowany i pokazany w 6 odcinkowym cyklu reportaży zatytułowanych „Przystanek Warszawa”, zrealizowanych przez TVP Warszawa. Pierwszy odcinek został wyemitowany 26 października, kolejne odcinki będą pokazywane w ostatni piątek każdego miesiąca o godz. 20.40.

d2d7upg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d7upg
Więcej tematów