Trwa ładowanie...

Rusza budowa wielkiego domu komunalnego na Bródnie

Łącznie w budynku komunalnym na Bródnie ma zamieszkać 407 osób. Szacunkowy koszt budowy to 40 mln złotych.

Rusza budowa wielkiego domu komunalnego na Bródnie
djeo3if
djeo3if

O planach zbudowania dużego budynku komunalnego na Bródnie mówiono od dawna. Teraz te plany wchodzą w etap realizacji - informuje serwis targowek.info. Dzielnica właśnie prowadzi przetarg, mający wyłonić wykonawcę inwestycji.

Budynek stanie przy ul. Odrowąża, między ul. Pożarową i Budowlaną, a ściślej pomiędzy Zespołem Szkół im. P. Wysockiego i planowanym wjazdem na Trasę Krasińskiego.

Dzięki materiałom przetargowym wiemy, jak będzie wyglądał przyszły dom komunalny, w którym zmieści się także nowe publiczne przedszkole oraz przeniesiona z sąsiedztwa poradnia psychologiczno-pedagogiczna (o żłobku, wcześniej też planowanym w tym budynku, obecna dokumentacja nie mówi).

156 mieszkań dla 407 osób

Według aktualnych planów w budynku powstanie 156 mieszkań komunalnych (ponad połowa o powierzchni 25-35 m2, a kilkanaście największych lokali będzie dochodziło do 60 m2). Jak precyzyjnie wyliczyli architekci, łącznie w budynku komunalnym na Odrowąża ma zamieszkać 407 osób.

Budynek w kształcie wielkiej litery L będzie miał zmienną wysokość – od strony Trasy Mostu Krasińskiego będzie ośmiokondygnacyjny, od strony Zespołu Szkół czterokondygnacyjny. Malutki segment od strony podwórka będzie miał trzy kondygnacje.

djeo3if

Garaż dla 162 samochodów

Dwa dolne poziomy zajmie garaż na 162 samochody, do którego będą prowadziły dwa wjazdy od strony ul. Pożarowej. Prawie cały przeszklony parter zostanie przeznaczony na handel oraz usługi.

(Fot. Urząd Dzielnicy Targówek)

"Twórcy projektu planują wykończenie budynku „wysokiej klasy materiałami, w elewacji tynki szlachetne i cegła elewacyjna”, choć nie wiemy, czy nie kłóci się to z jednym z głównych założeń przyjętych przy projekcie, którym jest „szybkość i niski koszt wykonania” - zastanawiają sie dziennikarze serwisu targowek.info. Żeby wyciszyć mieszkania, w ścianach od strony Trasy Krasińskiego i ul. Odrowąża zaplanowano okna dźwiękochłonne.

djeo3if

Trwający obecnie przetarg na wykonawcę budowy będzie rozstrzygnięty we wrześniu 2016 r. Oddanie budynku do użytku planowane jest w 2019 roku. Szacunkowy koszt budowy to 40 mln złotych.

Źródło: (targowek.info)

djeo3if
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djeo3if
Więcej tematów