Trwa ładowanie...

Rower czy samochód? Czym szybciej dojedziesz na miejsce w godzinach szczytu?

Porównano 5 tras.

Rower czy samochód? Czym szybciej dojedziesz na miejsce w godzinach szczytu?
d2us89y
d2us89y

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej zaprezentował na Facebooku infografikę z „Raportu Rowerowego 2015”. Na schemacie dokonano porównania szybkości przejazdu roweru i samochodu na 5 wybranych trasach. Wynik może zaskakiwać.

Kiedy weźmiemy pod uwagę godziny szczytu, a tym samym pojawiające się na ulicy korki, wówczas rower jest dużo szybszym środkiem lokomocji niż samochód. Średnio o 10 minut szybciej dotrzemy do celu naszej podroży jednośladem, aniżeli samochodem. Ma to jednak tylko zastosowanie - tak jak wspomnieliśmy - przy okazji największego natężenia ruchu pojazdów na ulicach stolicy.

5 tras rowerowych

Porównano 5 tras. Uniwersytet Warszawski - ul. Matki Teresy z Kalkuty (dystans 7,2 km), z Politechniki na Dworzec Wileński (6,7 km), Centrum Nauki Kopernik - ZUS (5,8 km), Pl. Trzech Krzyży - Al. Rzeczypospolitej (8,6 km) oraz drogę pomiędzy Uniwersytetem Medycznym, a ratuszem Bemowo (7,4 km).

d2us89y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2us89y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj