Trwa ładowanie...

Remont przy Dworcu Zachodnim. Zmiana organizacji ruchu w przejściu podziemnym

Już w czwartek od godziny 21:00 w rejonie przejścia zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Remont przy Dworcu Zachodnim. Zmiana organizacji ruchu w przejściu podziemnym
dkb63fx
dkb63fx

W najbliższych miesiącach przejście podziemne przy Dworcu Zachodnim zostanie wyremontowane. - W czasie trwania prac trzeba się liczyć z utrudnieniami - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Mowa o przejściu, które prowadzi pod Al. Jerozolimskimi. Łączy dworzec kolejowy i autobusowy z przystankami autobusów i Parkiem Zachodnim.

Prace remontowe właśnie się rozpoczynają. Tunel zostanie przystosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wybudowane zostaną pochylnie. ZDM wyremontuje ściany przejścia - okładziny ścian bocznych korytarza głównego, pochylni oraz klatek schodowych zostaną wykonane z kamienia. Na podłodze pojawią się płyty kamienne, a schody prowadzące do przejścia zostaną zrobione z bloków kamiennych. Wybudowane zostanie nowe odwodnienie przejścia, a w tunelu pojawi się oświetlenie z LED-owym źródłem światła.

Zgodnie z umową remont ma się zakończyć w grudniu. W tym czasie trzeba się liczyć z utrudnieniami. Pierwszy etap robót zaczyna się już w czwartek wieczorem i zaplanowany został na miesiące letnie – lipiec i sierpień.

Wygrodzony zostanie zewnętrzny pas ruchu w rejonie przejścia, zarówno po północnej, jak i południowej stronie. Przesunięty o kilkadziesiąt metrów zostanie też przystanek autobusowy w kierunku centrum. Zarząd Dróg Miejskich prosi o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie. - Co ważne, podczas prac zachowana zostanie możliwość przejścia tunelem - podaje ZDM. * *

dkb63fx
dkb63fx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkb63fx
Więcej tematów