Trwa ładowanie...

Rejsy, kąpiel morsów, jazda na nartolotkach. Rusza zimowy sezon nad Wisłą!

Mogłoby się wydawać, że tereny nad Wisłą są atrakcyjne wyłącznie w sezonie wakacyjnym. Czas odczarować ten mit!

Rejsy, kąpiel morsów, jazda na nartolotkach. Rusza zimowy sezon nad Wisłą!
d2yn7dd
d2yn7dd

19 listopada odbędzie się otwarcie zimowego sezonu nad Wisłą! Razem z nadwiślańską klubokawiarnią Rejs, która zostaje na czas zimy w swojej lokalizacji, miasto stołeczne Warszawa przygotowało masę atrakcji. Wśród nich koncert duetu producenckiego Rysy oraz funk–rockowego zespołu Mama Selita.

Mogłoby się wydawać, że tereny nad Wisłą są atrakcyjne wyłącznie w sezonie wakacyjnym. Czas odczarować ten mit, bo królowa polskich rzek i jej okolice mają bardzo dużo do zaoferowania przez cały rok. Otwarciem sezonu zimowego Warszawa chce zachęcić swoich mieszkańców do aktywnego i ciekawego spędzania czasu nad rzeką również jesienią i zimą.

Rzekę opanują wioślarze, odbędzie się osiem półgodzinnych rejsów luksusowym katamaranem , a także szereg spływów kajakowych . Śmiałkowie zażyją również lodowatej kąpieli – pod okiem ratowników WOPR grupa „morsów” wejdzie na kilka minut do Wisły. Tym samym rozpocznie nową tradycję Morsowej Korony Wisły.

Na lądzie do dyspozycji warszawiaków oddana zostanie darmowa wypożyczalnia nartorolek – wysiłek fizyczny i dobra zabawa gwarantowane. Warszawski przewodnik Piotr Wierzbicki poprowadzi pełny ciekawostek godzinny wykład o związkach Warszawy z Wisłą. Ponadto przygotowany zostanie quiz wiedzy o stolicy i rzece.

Dla chętnych bliższego obcowania z naturą przygotowany został spacer ornitologiczny, który w sobotę rano rozpocznie się na praskim brzegu Wisły , a zakończy wspólnym robieniem karmników dla ptaków klubokawiarni Rejs . Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Panie ze Sztuki Niesamowitej przygotowały interakcyjne gry i zabawy ruchowe dla dzieci , dostępny będzie także kącik gier planszowych.

d2yn7dd

Jazz nad Wisłą

Na Bulwarze Flotylli Wiślanej w pobliżu Płyty Desantu czekać będzie również wspólne ognisko . Tam oprócz pieczonej kiełbaski skosztować będzie można rozgrzewającej grochówki. Gdyby ktoś jednak dokładnie liczył kalorie i martwił się o przejedzenie, na miejscu czuwać będzie dietetyczka, która odpowie warszawiakom na pytania związane ze zdrowym odżywianiem. Atrakcją będzie również stoisko Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu, gdzie dostępne będą regionalne i prozdrowotne produkty.

Zwieńczeniem całego dnia atrakcji będą koncerty w ogrzewanym namiocie. Dla miłośników jazzu i nowych brzmień nie zabraknie również wakacyjnego symbolu Dzielnicy Wisła – leżaków. Najwytrwalsi mogą liczyć na ciepłe napoje, koce i rękawiczki.

Źródło: UM Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

d2yn7dd
d2yn7dd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yn7dd
Więcej tematów