Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski, Jerzy Owsiak i pomysły na przyszłość

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotkał się z prezesem fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzym Owsiakiem, by porozmawiać o pomysłach na ochronę zdrowia i współpracę polskich samorządów z WOŚP.

Rafał Trzaskowski spotkał się z Jerzym Owsiakiem w WarszawieRafał Trzaskowski spotkał się z Jerzym Owsiakiem w WarszawieŹródło: Facebook
d1eqx7t
d1eqx7t

Prezydent Warszawy poinformował o spotkaniu z Jerzym Owsiakiem w mediach społecznościowych. Tematem spotkania obu panów był rozwój ochrony zdrowia i zacieśnianie współpracy między samorządami a WOŚP.

Rafał Trzaskowski i Jerzy Owsiak na spotkaniu

Panowie rozmawiali o "4 punktach Owsiaka", czyli czterech postulatach szefa WOŚP wobec polskich samorządowców. Chodzi o działania prowadzone przez fundację, które zdaniem Owsiaka mogłyby odnieść duży sukces, jeśli zaangażują się w nie polskie samorządy.

  • tworzenie ośrodków dziennego pobytu dla osób starszych
  • tworzenie ośrodków wczesnej diagnostyki onkologicznej dla kobiet
  • tworzenie ośrodków rehabilitacji ruchowej i neurologicznej dla dzieci
  • nauka pierwszej pomocy
d1eqx7t

"Chcemy wygrać dla wszystkich dobrą profilaktykę i dobrą opiekę zdrowotną. Tak dużo wszyscy razem już zrobiliśmy, że teraz będziemy mieli prawo wymagać, aby ta opieka była skuteczna, dotykalna, prawdziwa" - napisał szef WOŚP na swoim Facebooku.

Wyniki wyborów 2020. Leszek Miller mówi o błędzie Trzaskowskiego. "Mógł z tego zrobić majstersztyk"

Rafał Trzaskowski chce dokonać "prawdziwej zmiany"

Prezydent Warszawy w swoim facebookowym wpisie wyraził nadzieję, że przy mocnej współpracy zmiana na lepsze w obszarach, o których mówił Owsiak, jest możliwa.

"Dziś z Jurkiem Owsiakiem rozmawiałem o rozwinięciu współpracy WOŚP z samorządami i pilnym wsparciu takich obszarów ochrony zdrowia, jak geriatria, profilaktyka onkologiczna kobiet i psychiatria dziecięca. Jeśli połączymy siły możemy dokonać prawdziwej zmiany. Działamy!" - napisał Trzaskowski.

d1eqx7t

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie krył zadowolenia po spotkaniu z prezydentem Warszawy. "Wszyscy po tym spotkaniu wyszliśmy pełni dobrej energii, zabierając się do pracy. Za kilka dni będziecie mogli przeczytać dokładnie, o co dokładnie w każdym z tych punktów chodzi i jak chcemy to realizować" - poinformował Owsiak we wpisie po spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1eqx7t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eqx7t
Więcej tematów