Trwa ładowanie...

Przyjdź i zobacz puchar Ligi Europy

Ruszył Trophy Tour-u, czyli cykl imprez, podczas których mieszkańcy stolicy będą mogli zobaczyć piłkarskie trofeum

Przyjdź i zobacz puchar Ligi Europy
dn6b0yy
dn6b0yy

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz odebrała we wtorek 28 kwietnia puchar Ligi Europy. Do 27 maja, czyli do finału rozgrywek na Narodowym trofeum będzie prezentowane mieszkańcom Warszawy.

– Cieszę się, że dzisiaj inaugurujemy to wielkie wydarzenie sportowe poprzez przekazanie nam, jako Miastu Gospodarzowi, tego pięknego trofeum. Dołożyliśmy wszelkich starań aby wydarzenia przedmeczowe jak i sam mecz finałowy, odbyły się w komfortowych, przyjaznych warunkach zarówno dla zawodników, kibiców oraz gości z całej Europy. Dzisiejsza ceremonia to początek zaplanowanego na najbliższy miesiąc Trophy Tour-u, czyli cyklu imprez, podczas których mieszkańcy stolicy będą mogli zobaczyć puchar. – mówiła podczas przekazania pucharu Hanna Gronkiewicz-Waltz .

W ciągu najbliższych czterech tygodni trofeum będzie można zobaczyć m.in. w sobotę, 2 maja – w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu, podczas pikniku rodzinnego poświęconemu piłce nożnej i Lidze Europy; w sobotę, 9 maja, w Pałacu Kultury i Nauki w sali Kisielewskiego; w sobotę, 23 maja, podczas Święta Saskiej Kępy (ul. Francuska) oraz we wtorek i środę, 26-27 maja, podczas półfinałów i finałów Mini Mistrzostw Warszawy na placu Zamkowym. Puchar prezentowany będzie również w ratuszu na pl. Bankowym. Odwiedzi też kilka warszawskich szkół podstawowych.

Za niespełna miesiąc na Stadionie Narodowym odbędzie się wielki finał Ligi Europy. W międzynarodowym turnieju piłki nożnej organizowanym przez Unię Europejskich Federacji Piłkarskich (UEFA) udział biorą zespoły zajmujące czołowe lokaty w narodowych rozgrywkach najwyższego szczebla, z wyłączeniem drużyn biorących udział w Lidze Mistrzów. Zawody te to drugie w hierarchii i pod względem prestiżu międzynarodowe zawody klubów piłkarskich zrzeszonych przez UEFA. Mecz finałowy odbędzie się 27 maja o godz. 20.45.

dn6b0yy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn6b0yy
Więcej tematów