Trwa ładowanie...

Przed Pałacem Prezydenckim będą kolędować Górale

Górali z Zakopanego przyjmie prezydent Andrzej Duda.

Przed Pałacem Prezydenckim będą kolędować Górale
d33yui7
d33yui7

Górale z Zakopanego w Święto Trzech Króli, będą modlić się za Ojczyznę przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Związek Podhalan tym wydarzeniem włącza się w narodowe obchody 1050. rocznicy chrztu Polski.

"Solidarnie stając ze wszystkimi Rodakami, przychodzimy z tym co mamy najlepszego. Z naszą kulturą, tradycją i prostą miłością do Ojcowizny. Chcemy dzielić się z wami tańcem, śpiewem i muzyką, i czerpać z bogactwa innych regionów Polski" - napisali górale w zaproszeniu do udziału w ich akcji.

O 15.00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego - pod krzyżem papieskim odbędzie się modlitwa za Ojczyznę. O 15.30 na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się śpiewanie kolęd. Górali przyjmie prezydent. O 18.00 msza św. w intencji Ojczyzny oraz śp. Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej: prof. Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego; w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Po zakończeniu mszy odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu Zespołu Góralskiego z Olczy.

(Źródło: IAR)

d33yui7
d33yui7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33yui7
Więcej tematów