Trwa ładowanie...

Prawie dwieście autobusów z niesprawną klimatyzacją!

ZTM przeprowadza kontrole i nakłada kary finansowe

Prawie dwieście autobusów z niesprawną klimatyzacją!
d2m68bi
d2m68bi

Zarząd Transportu Miejskiego opublikował niedawno dane dotyczące klimatyzacji w komunikacji. Dowiedzieliśmy się m.in., że wprawdzie prawie 67 proc. autobusów jest klimatyzowanych, jednak ponad 73 procent tramwajów nie ma jej w ogóle. Do tych liczby należy doliczyć pojazdy, które wprawdzie mają zamontowaną klimatyzację, tylko że nie działającą. Na specjalnym spotkaniu z dyrektorem ZTM Wiesławem Witkiem, które odbyło się wczoraj w siedzibie ZTM , podano wyniki kontroli, jaką od wielu tygodni przeprowadza Zarząd w miejskich pojazdach.

Dane nie są optymistyczne. Skontrolowano blisko 1900 pojazdów. Aż w 187 przypadkach klimatyzacja była niesprawna. 61 przypadków dotyczyło autobusów firmy Mobilis, 57 w PKS Grodzisk Mazowiecki. 48 w ITS Michalczewski. W Miejskich Zakładach Autobusowych było aż 21 uchybień. Przewoźnicy zapłacili za to wysokie kary - w sumie aż 109 tysięcy złotych.

W 2011 roku przeprowadzono 1427 takich kontroli (stwierdzono 523 uchybienia). Rok później liczba kontroli wzrosła do 5035 (1383 uchybienia), w 2013 przeprowadzono ich tylko 2135.

Co robić gdy w autobusie nie ma sprawnej klimatyzacji? Informacje można przekazywać do Zarządu Transportu Miejskiego za pośrednictwem ich strony internetowej ZTM. Należy podać czas i miejsce, numer linii oraz numer taboru. pamiętajmy, że jeśli podamy nasze dokładne dane (imię nazwisko i adres) to zgłoszenie będzie potraktowane jako oficjalna skarga. Poza tym możemy zgłaszać usterki na specjalną linię miejską 19115.

d2m68bi
d2m68bi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m68bi
Więcej tematów