Trwa ładowanie...

Praga-Południe. Góra śmieci po pożarze kontenera w Warszawie. "Są już szczury"

Kontener wypełniony po brzegi, a obok zalegające śmieci. Tak od dwóch tygodni wygląda jedna z ulic na Grochowie. Informacje dostaliśmy od jednego z mieszkańców Warszawy.

Praga-Południe. Góra śmieci po pożarze kontenera w Warszawie. "Są już szczury"Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: Norbert
dn1pvsj
dn1pvsj

- Góra śmieci w centrum Grochowa rośnie – nie ma wątpliwości nasz czytelnik. Pan Norbert wysłał nam zdjęcia z ulicy Zbaraskiej 6.

- W pobliżu jest szkoła podstawowa i apteka. Osiedle zostało niedawno wyremontowane. A teraz pojawiają się szczury – wyjaśnia nasz rozmówca.

Pan Norbert przypomina, że 3 listopada doszło w tym miejscu do pożaru.

Warszawa. Pożar kontenera na śmieci na Grochowie, 3 listopada br. zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Warszawa. Pożar kontenera na śmieci na Grochowie, 3 listopada br. Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: Norbert

Po tym zdarzeniu służby ustawiły kontener zastępczy. – Nikt nie przyjechał po odpady od tego czasu. Efektem jest góra śmieci – relacjonuje mieszkaniec Grochowa.

dn1pvsj

Jego zdaniem, to problem tylko tego miejsca, ponieważ w najbliższym sąsiedztwie nie zauważył niczego podobnego.

Terenem przy ul. Zbaraskiej na Grochowie zarządza spółdzielnia mieszkaniowa Kamionek. Nikt z jej przedstawicieli nie był dziś uchwytny.

Warszawa. Kontener i śmieci przy ul. Zbaraskiej zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Warszawa. Kontener i śmieci przy ul. Zbaraskiej Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: Norbert

Rozmawialiśmy natomiast z przedstawicielami Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe. - Sprawdzamy, czy jakieś zgłoszenie dotarło do wydziału ochrony środowiska – powiedział Andrzej Opala, rzecznik prasowy urzędu.

dn1pvsj

Nasz rozmówca podkreśla, że w podobnych sprawach mieszkańcy powinni kontaktować się z firmą odpowiedzialną za wywóz śmieci.

W przypadku Grochowa jest to firma Lekaro. Nikt z jej pracowników nie odebrał naszego telefonu. Czekamy na odpowiedź na pytania przesłane mailem.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn1pvsj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn1pvsj
Więcej tematów