Trwa ładowanie...

Praga Północ. Będzie przejście przy Rzeszotarskiej. "Liczne wnioski mieszkańców"

Co z przystankiem w stronę Targówka?

Praga Północ. Będzie przejście przy Rzeszotarskiej. "Liczne wnioski mieszkańców"
d2e9lgk
d2e9lgk

Przejście dla pieszych przez al. Solidarności w rejonie ul. Heleny Rzeszotarskiej coraz bliżej. - Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie prac. Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu z nim umowy, niezwłocznie przystąpimy do zaplanowanych robót - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Przejście utworzono na czas budowy centralnego odcinka drugiej linii metra . Na jego wysokości pojawił sie także przystanek autobusowy w stronę Targówka. Szybko okazało się, że z przejścia licznie korzystają okoliczni mieszkańcy i nawet gdy je zlikwidowano, ludzie przechodzili w tym miejscu, stwarzając zagrożenie dla siebie i kierowców (wideo poniżej). Do ZDM-u oraz innych jednostek miasta zaczęły napływać wnioski o przywrócenie przejścia.

Przejście teraz, przystanek później

Nowo wytyczone przejście, po zachodniej stronie skrzyżowania al. Solidarności z ul. H. Rzeszotarskiej zostanie zaopatrzone w sygnalizację świetlną. Decyzja o montażu śwateł zapadła z uwagi na m.in. układ ruchu drogowego oraz natężenie ruchu.

- Zamontujemy tam nowe maszty sygnalizacji oraz nowy, dwuprocesorowy sterownik. Pojawi się także kamera do monitoringu oraz detekcja rowerzystów i pieszych - piszą urzędnicy. I dodają, że w ciągu ul. H. Rzeszotarskiej, na odcinku od ul. Wileńskiej do al. Solidarności zostanie wytyczony kontrapas, a w miejscach prowadzenia prac zostanie odtworzona nawierzchnia chodników.

Termin składania dokumentów w ogłoszonym właśnie przetargu upływa 16 maja. Wybrany wykonawca będzie miał 50 dni na zrealizowanie zadania, więc przejście pojawi się jeszcze w tym roku. - W kolejnym etapie będziemy również chcieli przywrócić przystanek autobusowy na wysokości przejścia w kierunku Targówka - podkreślają urzędnicy Zarządu.

d2e9lgk
d2e9lgk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e9lgk
Więcej tematów