Trwa ładowanie...

Praga Północ będzie miała swoją Aleję Sław

"Pod uwagę brana jest m.in. ulica Stalowa"

Praga Północ będzie miała swoją Aleję Sław
d2or8e0
d2or8e0

Pisarz Stefan"Wiech" Wiechecki, poeta Stanisław Grochowiak, ale i twórca Nowej Pragi Ksawery Konopacki czy założyciel słynnego bazaru, Julian Różycki - wszyscy oni będą mieć niedługo swoje płyty pamiątkowe w Alei Sław, jaka powstanie na jednej z ulic warszawskiej Pragi Północ. To pomysł odchodzącego ze stanowiska burmistrza Pawła Lisieckiego. Serwis WawLove.pl informuje o tym jako pierwszy.

Podobnie jak na słynnej alei sław na Hollywood Boulevard, ozdobne płyty z nazwiskami oraz krótkimi notkami o danej osobie, zostaną wkomponowane w chodnik. Znajdziemy na nich artystów, muzyków, architektów, ale i społeczników czy sportowców - ludzi zasłużonych dla Pragi Północ. Jeśli chodzi o lokalizację, pod uwagę brana jest m.in. malownicza, jedna z najładniejszych ulic Nowej Pragi - ulic Stalowa.

Jak powiedział WawaLove.pl burmistrz (obecnie poseł) Paweł Lisiecki, w tej chwili przygotowywana jest lista osób, które miałyby się znaleźć w alei. - Chodzi przede wszystkim o to, by młodzi prażanie mieli wzory do naśladowania - mówi burmistrz Lisiecki. - Żeby wiedzieli, że tu, na Pradze Północ rodzili i wychowywali się wspaniali ludzie, społecznicy i przedsiębiorcy. Osoby, które można naśladować lub czerpać idee z ich życiorysów - dodaje.

Nie bez znaczenia jest też aspekt turystyczny. - Oczywiście bierzemy pod uwagę, że taka aleja przyciągnie nie tylko warszawiaków, ale i stanie się też miejsce odwiedzanym przez wszystkich turystów, ale nie jest to dla nas najważniejsze - podkreśla Lisiecki. - W pomyśle głównie chodzi o to, by pokazać jakie osoby tu działały, przypomnieć je i zachęcić mieszkańców, szczególnie młodych, by ich wzorem zaczęli działać, także lokalnie - mówi burmistrz.

d2or8e0

Zarząd Dzielnicy, po ustaleniu szczegółów, zwróci się do Zarządu Dróg Miejskich o stworzenie możliwości zrealizowania takiego pomysłu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszy budowa północnopraskiej Alei Sław, ale władze dzielnicy są dpobrej myśli.

d2or8e0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2or8e0
Więcej tematów