Trwa ładowanie...

Poznaj inną twarz Targówka! (SPACER)

Gdy mówimy „Targówek”, jedni myślą wyłącznie o blokowisku z lat peerelu, a inni wręcz przeciwnie - o drewniakach z filmu „Gdzie diabeł mówi dobranoc"

Poznaj inną twarz Targówka! (SPACER)
d2optcq
d2optcq

Gdy mówimy „Targówek”, jedni myślą wyłącznie o blokowisku z lat peerelu, a inni wręcz przeciwnie – o dawnym, heroicznym przedmieściu, składającym się z drewniaków i zamieszkujących je ludzi, przedstawionych w dawnym filmie „Gdzie diabeł mówi dobranoc” oraz opisanych w felietonach Wiecha. Praska Ferajna podczas dzisiejszego spaceru pokaże oba te obrazy oraz dodatkowo ujawni trzeci Targówek – rzeczywisty Targówek (Mieszkaniowy), tam gdzie jest galeria sztuki, ciekawy teatr, interesujący street art i najnowocześniejsze przedszkole w Polsce. Nie pominą oczywiście ani dawnego przemysłu, ani historii okupacyjnych.

godz. 13:00 (niedz. 22 marca)
Spotkanie: Spotkanie: ul. Radzymińska 150 róg ul.* Bieżuńskiej*
Spacer potrwa ok. 2,5 godziny lub ciut dłużej. *
*
Przewodnik: Jarek Spacerolog Praski

Organizator: Praska Ferajna

Przybliżona trasa: Razymińska, Janinówka, Kuflewska, Świeciańska, Tykocińska,Skargi, Witebska, Kołowa, Korzona, Złotopolska, Motycka, Gościeradowska, św. Wincentego. Spacery nie są biletowane, ale na zakończenie bardzo mile widziany napiwek.

d2optcq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2optcq
Więcej tematów