Trwa ładowanie...

Powstanie wiszący ogród na dachu Arkad Kubickiego!

Nowa, piękna atrakcja turystyczna stolicy!

Powstanie wiszący ogród na dachu Arkad Kubickiego!
d1wffl0
d1wffl0

Już za dwa lata Warszawa będzie miała kolejny wiszący ogród. Kilkadziesiąt tysięcy roślin zakwitnie na dachu Arkad Kubickiego i tarasach poniżej Zamku Królewskiego - czytamy w gazecie.pl.

Król Zygmunt III Waza, który przeniósł stolicę Poski do Warszawy, po przeprowadzce dworu kazał na bastionach założyć geometryczny ogród z kwiatami i krzewami. Podobny - o powierzchni 700 m kw. będzie można podziwiać w Arkadach już za dwa lata. Jego odtworzenie jest możliwe dzięki zachowanej ikonografii. Nie przedstawia ona wprawdzie roślin, ale pokazuje układ alejek, żywopłotów, kwiatowych rabat. - Posadzimy bukszpany, rabaty bylinowe, m.in. z lawendą - mówi portalowi inż. Sławomir Kwiatkowski, koordynator i kierownik projektu Rewaloryzacji Ogrodu Górnego.

Pieniądze na ogród wyłoży Ministerstwo Kultury. Już przekazało dotację w wysokości 8,144 mln zł. Za te pieniądze odtworzony zostanie ogród na stoku pod Zamkiem i na dachu Arkad Kubickiego.

- Kiedy za dwa lata spojrzymy na ogród od strony Wisłostrady,* zobaczymy widok jak z obrazów Canaletta*: rzędy drzewek w donicach - zapowiada Małgorzata Szafrańska.

d1wffl0

Wykonawcą prac będzie firma "Park - M" ze Starego Sącza, która ma na koncie m.in. rewaloryzacje ogrodu pałacu Branickich w Białymstoku i parku w Żelazowej Woli.

d1wffl0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wffl0
Więcej tematów