Trwa ładowanie...

Poważne utrudnienia w weekend. Objazdy i zmiany tras w komunikacji

Swoje trasy zmieni wiele linii tramwajowych i autobusowych.

Poważne utrudnienia w weekend. Objazdy i zmiany tras w komunikacji
d2e3eok
d2e3eok

Remont torów, wymiana nawierzchni i dalszy ciąg przebudowy skrzyżowania - tak zapowiada się weekend prac na Ochocie, Pradze Północ i w Rembertowie . Miasto organizuje objazdy oraz wprowadza duże zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Tramwaje Warszawskie na najbliższy weekend zaplanowały przebudowę przejazdu przez tory tramwajowe na ul. Grójeckiej, w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Niemcewicza. Zawieszony zostanie ruch tramwajowy na Grójeckiej pomiędzy Placem G. Narutowicza, a Placem Zawiszy. Zamknięty zostanie także przejazd przez tory. Zatem kierowcy jadący ul. Niemcewicza od strony Alej Jerozolimskich będą mogli wykonać jedynie manewr skrętu w prawo w ulicę Grójecką (w stronę ul. Kopińskiej) lub zawrócić w ulicę Spiską.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: M. Sokołowskiego „Grzymały”, Kopińską i Grójecką. Przed skrzyżowaniem jezdnie ul. Grójeckiej zwężone zostaną o lewe pasy ruchu.

d2e3eok

Zmiana trasy pojazdów ZTM

Swoje trasy zmienią tramwaje i autobusy. Trasy linii 1 i 9 zostaną połączone – w Alejach Jerozolimskich i na Pradze Południe będą kursowały „dziewiątki”, a do pętli na Annopolu pojadą „jedynki” - zmiana numeru linii nastąpi na Placu Zawiszy.

Trasy linii 7 i 25 zostaną skrócone do Placu Starynkiewicza. ZTM uruchomi dodatkową linię 79 z pętli P+R Al. Krakowska do Placu G.Narutowicza. Autobusy linii 127, 158 i 159 z ul. Niemcewicza pojadą w prawo w ul. Grójecką, objadą plac i w ten sposób wrócą na normalną trasę. Uruchomiona będzie linia zastępcza Z9 na trasie: Pl. G. Narutowicza – Grójecka – Al. Jerozolimskie – Centrum.

Od piątku 15 kwietnia (ok. godz. 22.00) do poniedziałku 18 kwietnia (ok. 5.00) wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie ulic Chełmżyńskiej i Strażackiej. Ruch zostanie całkowicie wstrzymany. Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. W tym miejscu trwa przebudowa skrzyżowania, podobne wyłączenia planowane są na kolejne dwa weekendy. Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie możliwy ulicą Marsa, Żołnierską, ks. I. Skorupki do Piłsudskiego i Chełmżyńskiej. Druga trasa to objazd ulicami: Zabraniecka, Księżnej Anny, Zgrzebna, Rzeczna, Księcia Ziemowita, Swojska, Janowiecka, ks. I. Skorupki, Piłsudskiego.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 145, 225 i N24. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z45, która będzie kursować na trasie: Strażacka (pętla tymczasowa) – Chełmżyńska – Ząbki: Piłsudskiego – Powstańców.

d2e3eok

Wymiana nawierzchni

Zarząd Dróg Miejskich wymieni nawierzchnię na jezdni ul. Gorzykowskiej, pomiędzy ul. Radzymińską, a Myszkowską. Od piątku 15 kwietnia ok. godz. 22.00 do poniedziałku 18 kwietnia ok. 4.00 ulica będzie zamknięta dla ruchu. Objazd zamkniętej ul. Gorzykowskiej prowadzi ul. Radzymińską do Trockiej i dalej Pratulińską i Handlową.

Z kwartału zabudowy przy ul. Gorzykowskiej można wyjechać na ul. Radzymińską także ulicą Barkocińską, ale tylko w kierunku ul. Targowej (skręt w prawo) oraz wjechać z ulicy Radzymińskiej z kierunku od granicy miasta (ul. Radzymińskiej możliwy jest tylko skręt w prawo).

Autobusy linii 160, 162 i 517 pojadą ul. Trocką; linie 156 i N02 zostaną skierowane ulicami Kołową, M. Ossowskiego, Barkocińską, Myszkowską do Handlowej i Pratulińskiej, dojadą do Trockiej i nią do Radzymińskiej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć * tutaj* lub poprzez * Facebooka*. Można tam także zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w warszawskim ruchu .

d2e3eok

Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej znajdziecie * tutaj .*

d2e3eok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e3eok
Więcej tematów