RegionalneWarszawaPotrącenie 7-latka. Mieszkańcy Gocławia zablokują ulicę w ramach protestu

Potrącenie 7‑latka. Mieszkańcy Gocławia zablokują ulicę w ramach protestu

Potrącenie 7-latka. Mieszkańcy Gocławia zablokują ulicę w ramach protestu

16.03.2016 20:07

"Przeciwko bezczynności miasta i policji na zagrożenia i piratów drogowych"

Spontaniczny protest po dzisiejszym wypadku. W czwartek mieszkańcy Gocławia, podczas porannego i popołudniowego szczytu przez 15 minut będą tłumnie przechodzić przez przejście dla pieszych ul. Umińskiego.

Przypomnijmy. Kierowca czarnego BMW potrącił dziecko przechodzące po pasach przy ul. Umińskiego 5 . W pobliżu mieści się szkoła podstawowa. Przejście nie jest strzeżone, a mieszkańcy wielokrotnie alarmowali, że jest tam niebezpiecznie.

Według ustaleń policji , dziecko przechodziło z mamą na druga stronę ulicy. Widząc przechodniów, jeden z kierowców przyhamował, ale jadący za nim kierowca czarnego BMW postanowił wyminąć samochód przed nim i wjechał na pasy uderzając w malca.

7-letnie dziecko było reanimowane jeszcze przed przyjazdem karetki, przez świadków wypadku. Następnie ratownicy zabrali je do szpitala ul Niekłańską. Jest w ciężkim stanie.

Radny Dariusz Lasocki, napisał po wypadku na swoim profilu: "Potrącone małe dziecko. Relacja straszna. Jeszcze wczoraj na sesji błagałem o bezpieczne przejście". Dodał też, że w grudniu 2015 r. wnosił o podjęcie działań celem wzmocnienia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych m.in. na ul. Umińskiego. Opublikował też pismo, jakie otrzymał od Zarządu Dróg Miejskich w sprawie przejścia na Umińskiego. Urzędnicy odpowiedzieli, że zebra jest odpowiednio oznakowana.

Okoliczni mieszkańcy zorganizowali więc spontaniczny protest "przeciwko bezczynności miasta i policji na zagrożenia i piratów drogowych". - Zaczynamy o 8.00 i przez 15 minut przechodzimy przez pasy w tym miejscu. Dla chcących, ale o 8 zajętych gdzie indziej powtórka akcji o g. 17-17.15. Kto ma kamizelkę odblaskową, niech założy - informują ( link do wydarzenia )

O wypadku poinformował również radny Paweł Trojak.

Kolejny wypadek z udziałem dziecka. Przejście do szkoły nr 312 jest niestrzeżone!

Opublikowany przez Paweł Trojak na 16 marca 2016

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także