Trwa ładowanie...

Pomóż poszkodowanym w nawałnicach. Przynieś dary do magazynu na Woli

Mieszkańcy mogą osobiście przekazywać dary.

Pomóż poszkodowanym w nawałnicach. Przynieś dary do magazynu na Woli
d4lxj5y
d4lxj5y

Wiele miejscowości wciąż walczy ze skutkami burz i nawałnic, które przetoczyły się przez Polskę w ubiegłym tygodniu. Do dzisiaj komitet społeczny "Pomoc po nawałnicy” prowadzi zbiórkę rzeczową na warszawskiej Woli.

Z 11 na 12 sierpnia br. wichury szczególnie dotknęły Kujawy, Pomorze, Wielkopolskę i Dolny Śląsk. 6 osób zmarło, ponad 50 jest rannych. Ucierpiało również 12 strażaków. Zniszczonych jest prawie 4 tysiące budynków.

Do dzisiaj do godziny 20.00 komitet społeczny "Pomoc po nawałnicy” prowadzi zbiórkę rzeczową na warszawskiej Woli we współpracy z Polskim Korpusem Pokoju. Mieszkańcy mogą osobiście przekazywać dary do magazynu ul. Syreny 14 w Warszawie.

Zebrane dary trafią do poszkodowanych z pomorskiej gminy Parchowo. Transport do potrzebujących wyruszy na początku tygodnia. Poszkodowani z tej gminy najbardziej potrzebują suchej i gotowej do spożycia żywności, wody butelkowanej oraz artykułów higieny osobistej i innych środków czystości.

d4lxj5y

Zbiórkę wspiera poseł Michał Szczerba.

ZBIÓRKA PCK:

Polski Czerwony Krzyż prowadzi specjalną zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone bezpośrednią pomoc poszkodowanym i apeluje o pomoc zarówno rzeczową do oddziałów Okręgowych i finansową. Każdy z nas mógł znaleźć się na trasie wichury. Pomóżmy poszkodowanym, w odbudowie ich domów. Wpłaty na konto PCK PL16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem BURZA.

ZBIÓRKA CARITASU:

d4lxj5y

Caritas Polska uruchomił zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych przez nawałnicę. Wsparcie finansowe dla poszkodowanych przez żywioł można przekazać wysyłając SMS o treści „WICHURA” na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub wpłatę na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem WICHURA.

Źródło: tokfm.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d4lxj5y
d4lxj5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lxj5y
Więcej tematów