Trwa ładowanie...

Pomnik Syrenki w masce. #UwagaSmog - happening Greenpeace

Luty to - pod względem jakości powietrza - najgorszy miesiąc dla warszawiaków

Pomnik Syrenki w masce. #UwagaSmog - happening Greenpeace
d4fikzj
d4fikzj

Luty to - pod względem jakości powietrza - najgorszy miesiąc dla warszawiaków. Podobnie jak w innych częściach kraju unoszący się w powietrzu smog dotkliwie zatruwa zdrowie wielu osobom. W tym roku jedynie przez 6 dni lutego w stolicy nie zostały przekroczone dzienne dawki zapylenia. Lekarze biją na alarm, smog powoduje choroby układu oddechowego, krwionośnego i nerwowego.

Aktywiści chcą zwrócić uwagę na tego, często niewidzialnego, wroga. Dlatego luty ogłoszono miesiącem walki ze smogiem.* Pod hasłem "Uwaga Smog" odbyła się w ostatni piątek lutego Warszawska Masa Krytyczna.* Podczas wydarzenia rozdawano rowerzystom maseczki chroniące przed smogiem.

Dzisiaj aktywiści z Greenpeace postanowili zwrócić uwagę warszawiaków na problem smogu w jeszcze inny, oryginalny sposób. Założyli bowiem warszawskim pomnikom maseczki. Swoją maskę dostała m.in. warszawska Syrenka, a także Charles de Gaulle. Maski zostały już usunięte przez straż pożarną.

d4fikzj

Dzisiaj odbyła się także konferencja prasowa "Warszawa dusi się od smogu" zorganizowana przez Greenpeace Polska i Steinke Communications.

Poziom smogu w Twoim mieście mozesz sprawdzić codziennie na Twitterze pod hasztagiem ‪#‎UwagaSmog‬ .

d4fikzj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fikzj
Więcej tematów