Trwa ładowanie...

Polski disneyland jednak powstanie

Za budowę parku w podwarszawskim Mszczonowie zabiera się Cinema City

Polski disneyland jednak powstanie
d1tz2h3
d1tz2h3

O budowie parku rozrywki w Mszczonowie było głośno najpierw kilka lat temu, gdy chciał go budować Michael Jackson. Potem w 2012 roku, gdy ruszyła budowa kompleksu rozrywkowego finansowanego przez holenderskiego inwestora. W Adventure World Warsaw (AWW) miało powstać ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery. Na terenie parku miało być również 5 tematycznych krain z atrakcjami na najwyższym, światowym poziomie.

Niestety, w 2013 roku okazało się, że odpowiedzialna za budowę holenderska firma Imtech ma naprawdę poważne kłopoty finansowe. Zawieszono wtedy zarząd spółki w Polsce, a na giełdzie w Amsterdamie akcje spadały o 42 proc. Imtech rozważał doniesienie do prokuratury i oskarżenie o defraudację członków zarządu w Polsce i Niemczech. O sprawie pisał więcej portal Biztok.pl .

Za inwestycję chce się zabrać kolejna firma - tym razem jest to Global City Holding, który niedawno sprzedał brytyjskiej firmie sieć kin Cinema City. GCH ma dziś ponad 100 hektarów gruntów pod Mszczonowem i chce by tu powstał park rozrywkina miarę Europa Park czy Port Aventura z Barcelony. Spółka już rozmawia z trzema potencjalnymi partnerami na Park of Poland.

d1tz2h3

Szacuje się, że pierwszy etap inwestycji będzie kosztował ponad 100 mln euro. Jest szansa, że budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

d1tz2h3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tz2h3
Więcej tematów