Trwa ładowanie...

Półmaraton, Puchar Krecika czy Mistrzostwa U-11 w piłce nożnej. To będzie sportowy weekend

Zobaczcie gdzie i o której odbędą się zmagania

Półmaraton, Puchar Krecika czy Mistrzostwa U-11 w piłce nożnej. To będzie sportowy weekend
d3xzz74
d3xzz74

Półmaraton Warszawski, międzynarodowe zawody piłkarskie, Puchar Krecika, mistrzostwa juniorów w curlingu - to tylko część ze sportowych propozycji na nadchodzący weekend, 25-26 marca. - Sportowcy i kibice nie będą mogli narzekać na nudę - informuje Urząd Miasta.

Sportowe atrakcje czekają na mieszkańców stolicy niemal w każdej dzielnicy. W niedzielę, 26 marca, odbędzie się kolejna edycja Półmaratonu Warszawskiego . Z atestowaną trasą, o długości 21,0975 km, zmierzy się ponad 13 tysięcy zawodników. Start i meta zmagań znajdować się będzie na ul. Senatorskiej w pobliżu Teatru Wielkiego. Biegacze oprócz Śródmieścia, pojawią się również na Mokotowie i Pradze-Północ. Z przebiegiem trasy można zapoznać się * tutaj, a video z przejazdu szlakiem biegu można zobaczyć tutaj .* Na trasie Półmaratonu będą występować czasowe utrudnienia w ruchu. Z informatorem drogowym można zapoznać się * tutaj*.

Atrakcje przygotowano również dla kibiców. W sumie na trasie zorganizowane zostały 23 punkty kibicowania. Tam czekać będą zespoły muzyczne, cheerleaderki, a także przedstawiciele partnerów biegu. Więcej informacji o strefach dla kibiców tutaj . Podobnie jak w latach ubiegły zmaganiom towarzyszyć będą targi Sport & Fitness Wiosna. Przy biurze zawodów (PGE Narodowy, al. ks. J. Poniatowskiego 1) wystawione zostaną stoiska z bogatą ofertą producentów sprzętu sportowego, odżywek i gadżetów biegowych. Z pełnym programem zawodów można zapoznać się * tutaj. Więcej informacji na * www.pzupolmaratonwarszawski.com. 12. PZU Półmaraton Warszawski objęty został honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Po raz piąty Warszawa jest gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w curlingu. Do stolicy przyjechało 11 juniorskich zespołów z całego kraju – 6 żeńskich i 5 męskich. Miejscem zawodów jest jedyna w kraju hala do curlingu znajdująca się na terenie obszaru rewitalizacji, w adaptowanych pomieszczeniach poprzemysłowych, przy ul. Żupniczej 17. Zawody rozpoczną się rundą eliminacyjną, systemem każdy z każdym. Zmagania potrwają od czwartkowego wieczoru do niedzieli, 23-26 marca. Więcej informacji * tutaj*.

Od czwartku do niedzieli, 23-26 marca, rywalizować będą również badmintoniści. Do udziału w rywalizacji w 43 odsłonie Yonex Polish Open zgłosiło się ponad 250 zawodników. Sportowcy rywalizować będą w pięciu grach: singiel mężczyzn i kobiet, debel mężczyzn i kobiet oraz mikst. Zmagania toczyć się będą w hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Więcej informacji * tutaj*.

d3xzz74

W sobotę, 25 marca, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 85 (ul. Narbutta 14) po raz kolejny będą gościły zawody wielobojowe w gimnastyce artystycznej. Zmagania młodych gimnastyczek będzie można obserwować w godz. 10.30-18.15. W „Mokotowskiej wiośnie w gimnastyce sportowej” udział wezmą zawodniczki w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy i junior. Więcej informacji * tutaj*.

Metro Warszawskie, Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Warszawski Klub Narciarski zapraszają do udziału w IV edycji zawodów o Puchar Krecika. Już w sobotę, 25 marca, na Całorocznym Stoku Narciarskim „Szczęśliwice” (ul. Drawska 22) zobaczyć będzie można popisy młodych zawodników w slalomie gigancie. W zmaganiach mogą wziąć udział dzieci z roczników 2002-2010 (i młodsi). Narciarze będą klasyfikowani w pięciu kategoriach wiekowych. Udział w rywalizacji jest bezpłatny. Początek zawodów o godz. 10.00. Więcej informacji * tutaj*.

Również w sobotę, 25 marca, odbędzie się kolejny mecz I ligi koszykówki kobiet. O godz. 16.00 w hali Wydziału Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 1/3 warszawianki z AZS UW podejmą na własnym parkiecie zawodniczki Politechniki Gdańsk. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny. Więcej informacji * tutaj*.

Źródło: UM Warszawa

d3xzz74
d3xzz74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xzz74
Więcej tematów