Półmaraton, Puchar Krecika czy Mistrzostwa U-11 w piłce nożnej. To będzie sportowy weekend

Zobaczcie gdzie i o której odbędą się zmagania

Obraz

Półmaraton Warszawski, międzynarodowe zawody piłkarskie, Puchar Krecika, mistrzostwa juniorów w curlingu - to tylko część ze sportowych propozycji na nadchodzący weekend, 25-26 marca. - Sportowcy i kibice nie będą mogli narzekać na nudę - informuje Urząd Miasta.

Sportowe atrakcje czekają na mieszkańców stolicy niemal w każdej dzielnicy. W niedzielę, 26 marca, odbędzie się kolejna edycja Półmaratonu Warszawskiego . Z atestowaną trasą, o długości 21,0975 km, zmierzy się ponad 13 tysięcy zawodników. Start i meta zmagań znajdować się będzie na ul. Senatorskiej w pobliżu Teatru Wielkiego. Biegacze oprócz Śródmieścia, pojawią się również na Mokotowie i Pradze-Północ. Z przebiegiem trasy można zapoznać się * tutaj, a video z przejazdu szlakiem biegu można zobaczyć tutaj .* Na trasie Półmaratonu będą występować czasowe utrudnienia w ruchu. Z informatorem drogowym można zapoznać się * tutaj*.

Atrakcje przygotowano również dla kibiców. W sumie na trasie zorganizowane zostały 23 punkty kibicowania. Tam czekać będą zespoły muzyczne, cheerleaderki, a także przedstawiciele partnerów biegu. Więcej informacji o strefach dla kibiców tutaj . Podobnie jak w latach ubiegły zmaganiom towarzyszyć będą targi Sport & Fitness Wiosna. Przy biurze zawodów (PGE Narodowy, al. ks. J. Poniatowskiego 1) wystawione zostaną stoiska z bogatą ofertą producentów sprzętu sportowego, odżywek i gadżetów biegowych. Z pełnym programem zawodów można zapoznać się * tutaj. Więcej informacji na * www.pzupolmaratonwarszawski.com. 12. PZU Półmaraton Warszawski objęty został honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Po raz piąty Warszawa jest gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w curlingu. Do stolicy przyjechało 11 juniorskich zespołów z całego kraju – 6 żeńskich i 5 męskich. Miejscem zawodów jest jedyna w kraju hala do curlingu znajdująca się na terenie obszaru rewitalizacji, w adaptowanych pomieszczeniach poprzemysłowych, przy ul. Żupniczej 17. Zawody rozpoczną się rundą eliminacyjną, systemem każdy z każdym. Zmagania potrwają od czwartkowego wieczoru do niedzieli, 23-26 marca. Więcej informacji * tutaj*.

Od czwartku do niedzieli, 23-26 marca, rywalizować będą również badmintoniści. Do udziału w rywalizacji w 43 odsłonie Yonex Polish Open zgłosiło się ponad 250 zawodników. Sportowcy rywalizować będą w pięciu grach: singiel mężczyzn i kobiet, debel mężczyzn i kobiet oraz mikst. Zmagania toczyć się będą w hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Więcej informacji * tutaj*.

W sobotę, 25 marca, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 85 (ul. Narbutta 14) po raz kolejny będą gościły zawody wielobojowe w gimnastyce artystycznej. Zmagania młodych gimnastyczek będzie można obserwować w godz. 10.30-18.15. W „Mokotowskiej wiośnie w gimnastyce sportowej” udział wezmą zawodniczki w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy i junior. Więcej informacji * tutaj*.

Metro Warszawskie, Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Warszawski Klub Narciarski zapraszają do udziału w IV edycji zawodów o Puchar Krecika. Już w sobotę, 25 marca, na Całorocznym Stoku Narciarskim „Szczęśliwice” (ul. Drawska 22) zobaczyć będzie można popisy młodych zawodników w slalomie gigancie. W zmaganiach mogą wziąć udział dzieci z roczników 2002-2010 (i młodsi). Narciarze będą klasyfikowani w pięciu kategoriach wiekowych. Udział w rywalizacji jest bezpłatny. Początek zawodów o godz. 10.00. Więcej informacji * tutaj*.

Również w sobotę, 25 marca, odbędzie się kolejny mecz I ligi koszykówki kobiet. O godz. 16.00 w hali Wydziału Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 1/3 warszawianki z AZS UW podejmą na własnym parkiecie zawodniczki Politechniki Gdańsk. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny. Więcej informacji * tutaj*.

Źródło: UM Warszawa

Obraz

Wybrane dla Ciebie

Przełom w Strefie Gazy? Hamas chce powrotu do rozmów
Przełom w Strefie Gazy? Hamas chce powrotu do rozmów
Nie tylko zakłócają sygnał GPS. Coraz bardziej zuchwałe działania Rosji
Nie tylko zakłócają sygnał GPS. Coraz bardziej zuchwałe działania Rosji
Wyniki Lotto 07.09.2025 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto
Wyniki Lotto 07.09.2025 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto
Trump stawia ultimatum Hamasowi. "Ostatnie ostrzeżenie"
Trump stawia ultimatum Hamasowi. "Ostatnie ostrzeżenie"
Rekordowa liczba migrantów pokonała nielegalnie kanał La Manche
Rekordowa liczba migrantów pokonała nielegalnie kanał La Manche
Mocne słowa Zełenskiego i stanowcze oczekiwania. "Putin testuje świat"
Mocne słowa Zełenskiego i stanowcze oczekiwania. "Putin testuje świat"
Będą kolejne sankcje wobec Rosji? Trump wyraził gotowość
Będą kolejne sankcje wobec Rosji? Trump wyraził gotowość
Tragedia podczas czytania Koranu. Zawalił się dach, trzy osoby zginęły
Tragedia podczas czytania Koranu. Zawalił się dach, trzy osoby zginęły
"FAZ": prawicowo-populistyczna rewolucja na Zachodzie
"FAZ": prawicowo-populistyczna rewolucja na Zachodzie
Izrael zbombardował kolejny wieżowiec w Gazie. Mieszkali tam uchodźcy
Izrael zbombardował kolejny wieżowiec w Gazie. Mieszkali tam uchodźcy
Rosyjski atak na Kijów. Człowiek Trumpa: to eskalacja
Rosyjski atak na Kijów. Człowiek Trumpa: to eskalacja
Bombowiec "Łoś" zestrzelono w 1939 roku. Niezwykłe odkrycie w Walewicach
Bombowiec "Łoś" zestrzelono w 1939 roku. Niezwykłe odkrycie w Walewicach