Trwa ładowanie...

Pobiegną dla Tomka Golloba. Na Stadionie Narodowym pojawi się wyjątkowa iluminacja

"Mistrz jest jeden!"

Pobiegną dla Tomka Golloba. Na Stadionie Narodowym pojawi się wyjątkowa iluminacja
dfn1sqx
dfn1sqx

We wtorek PGE Narodowy organizuje bieg dla żużlowca Tomasza Golloba. Spontaniczna akcja ma być "*gestem sportowego wsparcia Mistrza w jego walce o zdrowie".* To jednak nie wszystko - na elewacji Stadionu Narodowego ma pojawić się napis: #MistrzJestJeden.

W minioną niedzielę żużlowiec Tomasz Gollob miał wypadek na torze motocrossowym w Chełmnie. Doznał poważnego urazu i przebywa na oddziale intensywnej terapii medycznej w Bydgoszczy. Według lekarzy, jego stan jest bardzo poważny i istnieje zagrożenie, że do kariery sportowej już nie wróci. Sportowiec ma poważny uraz rdzenia kręgowego i na tym etapie nie można przesądzić, czy wróci do pełnej sprawności.

Klub z Grudziądza ruszył z akcją #MistrzJestJeden i zaczął zbierać pieniądze na leczenie Tomasza Golloba. Co więcej, PGE Narodowy organizuje specjalny bieg dla żuzlowca, który ma być "gestem sportowego wsparcia Mistrza w jego walce o zdrowie". Warszawscy biegacze spotkają się o ogodzinie 20.00 przy recepcji głównej (wejście bramą nr 1). To jednak nie wszystko. - "#MistrzJestJeden to hasło, które we wtorek pojawi się na elewacji PGE Narodowego - zapowiadają organizatorzy. W ramach akcji planowana jest również sprzedaż koszulek oraz smyczy, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele związane z powrotem Tomasza do zdrowia.

"Jeszcze będę wiele lat jeździł"

Tomasz Gollob, najlepszy polski żużlowiec, mistrz świata z 2010 roku, który przez lata zapewniał reprezentacji Polski historyczne sukcesy, w ubiegłym roku na PGE Narodowym pożegnał się z kadrą. Przed ostatnim startem Tomasz Gollob mówił – Łezka w oku pewnie się zakręci, ale to naturalne dla sportowców. Nie ma co płakać, przecież ja nie kończę kariery. Jadę dalej, a tylko usuwam się w cień w reprezentacji, dając miejsce młodemu zawodnikowi. Wydaje mi się, że jest to rzecz jak najbardziej prawidłowa. Końca kariery nie ma. Jeszcze będę wiele lat jeździć. Jest moment i możliwość rozstania się z reprezentacją na pięknym stadionie PGE Narodowym. Myślę, że każdy sportowiec chciałby się żegnać na tak wspaniałym obiekcie. W prawidłowy i naturalny sposób zostanie przekazana pałeczka moim młodym następcom.

dfn1sqx

46-letni żużlowiec jest najbardziej utytułowanym Polakiem w dziejach żużla. W 2010 roku został indywidualnym mistrzem świata, jako drugi polski żużlowiec, po Jerzym Szczakielu. Był także dwa razy wicemistrzem i czterokrotnie brązowym medalistą IMŚ. Z reprezentacją Polski sześć razy wywalczył drużynowe mistrzostwo świata.

Dane konta, na które można przelewać darowizny z dopiskiem w tytule: „Gollob”: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania i Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego w Grudziądzu, PKO BP S.A. Oddział 1 w Grudziądzu, nr 77 1020 5040 0000 6702 0103 5559.

Link do wydarzenia znajdziecie tutaj.

dfn1sqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfn1sqx
Więcej tematów