Trwa ładowanie...

Po protestach 516 wraca na Nowodwory

Skrócenie linii nie dało zamierzonego efektu, wywołało tylko niezadowolenie pasażerów

Po protestach 516 wraca na Nowodwory
d1kjfi0
d1kjfi0

ZTM planowało, że skrócenie trasy autobusu 516 spowoduje większe zainteresowanie pasażerów nową linią tramwajową nr2, która od 21 stycznia jeździ przez most Północny . Ograniczenie komunikacji autobusowej w tej okolicy miało na celu - jak argumentowało ZTM - "wytworzenie nowych nawyków komunikacyjnych wśród pasażerów". Wywołało jednak jedynie protesty.

ZTM dało się więc namówić do powrócenia do starego rozkładu linii 516. Po feriach autobusy znów pojada ulicą Odkrytą do pętli Nowodwory. Ponadto, ciesząca się rosnącą popularnością, linia 211 będzie kursowała częściej.

Linia* 516* znów będzie kursowała na trasie: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Mehoffera – Nowodworska – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – NOWODWORY. Autobusy będą kursowały z obecną częstotliwością co 15 minut.

Linia 211, z której korzysta coraz więcej osób, będzie kursowała częściej, co umożliwi poprawę obsługi m.in. osiedli w rejonie skrzyżowania ulic Ćmielowskiej i Milenijnej w zamian za utrzymanie obecnej (niższej, niż przed zmianą trasy) częstotliwości kursowania obsługującej ten rejon linii 516. Obecnie autobusy linii 211 podjeżdżają na przystanki w godzinach szczytu co 20 minut. Częstotliwość linii w szczycie zwiększy się do 15 minut. Poza szczytem i w święto linia będzie kursowała tak jak obecnie co 20 minut.

d1kjfi0

Rzadziej, ale tylko poza szczytem i w weekendy, będzie za to kursować linia 214. Jej częstotliwość zmniejszy się do 20 minut. W godzinach szczytu autobusy tej linii będą kursowały jak obecnie co 7,5 minuty.

Przywrócona zostanie również częstotliwość tramwaju linii* 2* w godzinach szczytu taka jaka obowiązywała przed feriami. „Dwójka” znów będzie kursowała co 5 minut (poza szczytem i w święto utrzymana zostanie obecna częstotliwość 10 minutowa).

Wszystkie te zmiany wejdą w życie 11 lutego, czyli po zakończeniu ferii zimowych.

d1kjfi0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kjfi0
Więcej tematów