Trwa ładowanie...

Po dramatycznych przeżyciach wciąż szuka domu. Gomez czeka na nowego właściciela

Może to właśnie będziesz Ty?

Po dramatycznych przeżyciach wciąż szuka domu. Gomez czeka na nowego właściciela
d34a5fi
d34a5fi

Gomez jest zdrowym, aktywnym psem, który uwielbia biegać, pływać, skakać. *Powoli nabiera zaufania do człowieka, który kiedyś wyrządził mu ogromną krzywdę. Pomaga mu pani Urszula, wolontariuszka Azylu w Sekłaku, która zwróciła się do nas z wyjątkową prośbą. *

Gomez nie miał lekkiego życia. - To pies zabrany z łańcucha - mówi pani Urszula, która po raz pierwszy spotkała go w Azylu w Sekłaku koło Otwocka. - Trafił tam skrajnie wykończony i przestraszony. Wcześniej mieszkał w gospodarstwie, w którym właściciele nie karmili ani Gomeza ani innych psów - opowiada.

Psy znalazł Grzegorz Bielawski, pracownik Pogotowia Dla Zwierząt, czynny działacz walczący o prawa zwierząt. Dzięki niemu, Gomez i jego "rodzina" z gospodarstwa trafili do Azylu w Sekłaku, gdzie jako wolontariuszka pracuje pani Urszula. Jak opowiada WawaLove.pl, pozostałe zwierzęta szybko znalazły dach nad głową. - Gorzej było z Gomezem. Przez rok był mieszkańcem Azylu. Wydawało mi się, że wszyscy o nim zapomnieli - wspomina.

Decyzję o tymczasowej adopcji Gomeza pani Ula podjęła w maju 2016 roku. - Specjalnie wzięłam 10-dniowy urlop, by zaaklimatyzować go w nowym miejscu - śmieje się pani Urszula. Jednak wolontariuszkę czekało sporo pracy nad zwierzęciem. - Gomez miał naderwaną opuszkę, musiał przejść skomplikowaną operację. Teraz już dochodzi do siebie - opowiada. Jednak to nie była jedyna zmiana w życiu adoptowanego psa.

d34a5fi

- Mimo, że Gomez często się łasi i uwielbia przytulanie, na początku był agresywny w stosunku do innych ludzi. Rzucał się na przechodniów, rowerzystów podczas spaceru - wspomina nowa właścicielka. Dopiero ciężka praca pani Uli i wizyty u zwierzęcych behawiorystów spowodowały zmiany w zachowaniu psa. - Nauczyłam Gomeza, że agresja się nie opłaca - mówi.

Gomez szuka domu

Pomimo tego, pani Urszula szuka nowego domu dla Gomeza. Dlaczego? - Wychowuje jeszcze jednego psa, Rico. Opieka nad dwoma zwierzętami jest bardzo kosztowna. Dlatego jestem zmuszona znaleźć dla Gomeza nowego właściciela - pani Ula podaje powód swojej decyzji.

Dodaje, że jest pewna, że pies szybko znajdzie dach nad głową. - Gomez to pies w typie Kelpie, średniego wzrostu około 17 kg. Jak przystało na tę rasę to bardzo aktywne zwierzę i chętne do współpracy. Lubi biegać, pływać, i skakać. Jest nauczony czystości oraz podstawowych komend. Gomez jest zdrowy, odrobaczony i zaczipowany - wymienia.

Według pani Uli, lepiej byłoby dla Gomeza gdyby trafił do domu, w którym nie ma innego psa. - Jego relacja z innymi psami jest na razie niejasna, jeśli osobnik jest spokojny, chętnie będzie się bawił. Jeśli będzie chciał walczyć to Gomez podejmie wyzwanie - zaznacza pani Ula i dodaje, że Gomez to nietypowy pies. - Dlaczego? Bo uwielbia koty! - śmieje się.

d34a5fi

Może to właśnie Ty chcesz zostać nowym właścicielem Gomeza? Znasz kogoś, kto stworzy dla niego wymarzony dom? Pani Urszula czeka na wiadomość pod adresem: urszulatomczuk87@gmail.com lub dzwoniąc pod numer telefonu 798 526 841

d34a5fi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34a5fi
Więcej tematów