Trwa ładowanie...

Piknik portugalski Sardinhada Portuguesa

W programie m.in. wakacyjny portugalski w pigułce, grillowane sardynki oraz portugalskie napoje, konkursy z nagrodami, muzyka na żywo i wróżby ukryte w krzaczkach bazylii.

Piknik portugalski Sardinhada Portuguesa
d2h2b6i
d2h2b6i

Czerwiec to w Portugalii miesiąc Festas dos Santos Populares, czyli ulicznych imprez z muzyką na żywo, odbywających się na cześć trzech świętych: Antoniego (noc z 12 na 13 czerwca), Jana (23/24 czerwca) i Piotra (28/29 czerwca). Portugalczycy tłumnie wychodzą na ulice, by wspólnie bawić się, biesiadować i tańczyć.

* Dom Spotkań z Historią i Instytut Camõesa w Warszawie zapraszają na piknik portugalski Sardinhada Portuguesa*, który odbędzie się 28 czerwca, w sobotę, na skwerze im ks. Twardowskiego, róg ulicy Karowej i Krakowskiego Przedmieścia. Będzie można spróbować lokalnych specjałów, m.in. grillowanych sardynek i słodkich pastéis de nata.

W programie m.in. wakacyjny portugalski w pigułce, grillowane sardynki oraz portugalskie napoje, konkursy z nagrodami, muzyka na żywo i wróżby ukryte w krzaczkach bazylii.

d2h2b6i

Program:

16:00-20:00
Portugalska muzyka – DJ PM Misha /Nuno Bernardes, rozgrzewający imprezy w słonecznym Algarve w Portugalii

Passatempos – tradycyjne gry i zabawy portugalskie dla dzieci i dorosłych, m.in. malha i sueca – prowadzenie studenci Iberystyki z Uniwersytetu Warszawskiego

Konkursy z nagrodami, tłuczenie się plastikowym młotkiem (tradycyjna rozrywka na św. Jana z Porto) i wróżby ukryte w krzaczkach bazylii.

d2h2b6i

Wakacyjny portugalski w pigułce – przyspieszony kurs najpotrzebniejszych portugalskich wyrażeń dla planujących wakacje w Portugalii

Warsztaty malowania tradycyjnych portugalskich azulejos – prowadzenie Joanna Jagusiak z firmy MadebyYou

Projekcje filmów z Marchas populares – pochodów ludowych organizowanych podczas Santos Populares w portugalskich miastach

Sardinhada – grillowane sardynki oraz portugalskie napoje, piwo i wino serwuje restauracja portugalska Portucale (odpłatnie)

d2h2b6i

Petiscos – inne portugalskie przysmaki i napoje, także wino serwują firmy Smaki Portugalii i Portugalski Świat (odpłatnie)

Zrób własnego badge’a z motywem portugalskim i zakładkę do książki w formie sardynki

19:00–20:00
Nauka ludowych tańców portugalskich – prowadzenie Rafał Kwietniewski

20:00–21:30
Koncert João de Sousa & Fado Polaco.

21:30–23:30
Pokaz plenerowy filmu

Zobacz także: Korea Festival 2014

d2h2b6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h2b6i
Więcej tematów