Trwa ładowanie...

Pierwszy w Polsce Festiwal Kina Opowiadanego!

Kino opowiadane to wyjątkowe zjawisko artystyczne, które rozwinęło się pod koniec lat 80-tych w Mińsku

Pierwszy w Polsce Festiwal Kina Opowiadanego!
d3rcpi6
d3rcpi6

Pierwszy w Polsce Festiwal Kina Opowiadanego odbędzie się w najbliższy piątek, 22 listopada,w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Kino.Lab w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Wstęp wolny.

* Kino opowiadane* to wyjątkowe zjawisko artystyczne, które rozwinęło się pod koniec lat 80-tych w Mińsku. To sztuka z pogranicza kina, teatru, literatury i performansu. Autor filmu, będąc zarazem jego reżyserem, operatorem, montażystą, dzwiękowcem i aktorem, opowiada swój film przed publicznością.

W festiwalu wezmą udział pionierzy tego gatunku z legendarnej grupy artystycznej Białoruski Klimat, którzy specjalnie na tę okazję przyjadą do Warszawy ze Szwecji i Białorusi.

Festiwal rozpocznie się od dyskusji na Uniwersytecie Warszawskim z udziałem m.in. pisarza i reżysera Macieja Wojtyszko. Następnie, białoruski reżyser i dramaturg Dmitri Plax poprowadzi warsztaty dla studentów "Zrób własny film opowiadany".

d3rcpi6

Zwieńczeniem festiwalu będzie zorganizowany w przestrzeni kinowej Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski pokaz filmów opowiadanych, w którym wystąpią: członkowie grupy artystycznej «Białoruski Klimat», a także artyści z warszawskiego chóru eksperymentalnego Gre / Badanie. Oprawę muzyczną wieczoru zapewnią warszawscy artyści tworzący projekt Telewitches.

Pełen program festiwalu znajdziecie TUTAJ .

d3rcpi6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rcpi6
Więcej tematów