Trwa ładowanie...

Pawilon Zodiak zyska nowe życie

Ogłoszono konkurs architektoniczny

Pawilon Zodiak zyska nowe życie
d2bn5lm
d2bn5lm

Otoczenie Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK zyska nowy wygląd!Skwer mieszczący się na tyłach Domów Towarowych Centrum, który jest integralną częścią odremontowanego w 2006 roku Pasażu Wiecha, będzie na nowo cieszyć warszawiaków. * *Dzisiaj, w środę, 3 grudnia w kinie Atlantic ogłoszono oficjalny start konkursu. Architekci na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mają czas do 15 stycznia 2015 r. Najlepszy projekt zostanie wyłoniony do końca marca.

Organizatorem konkursu na zagospodarowanie terenu wokół Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK jest Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.

*To tu przez lata mieścił się kultowy bar Zodiak. Było to miejsce wręcz prestiżowe. *Otoczenie Pawilonu Zodiak to dla Oddziału Warszawskiego SARP nie tyko temat ciekawego konkursu, ale też eksperyment wspólnego działania sektora pozarządowego, publicznego i prywatnego w celu nadania nowej jakości istotnemu fragmentowi Warszawy. Liczymy, że zwycięska koncepcja pokaże jak przestrzeń publiczna może pełnić funkcje informacyjne, aktywizacyjne i ekspozycyjne związane z konkretnym tematem. Powiązanie programu Pawilonu Architektury z otoczeniem może stać się czytelnym symbolem otwarcia dyskusji o jakości przestrzeni wokół nas dla osób spoza środowisk eksperckich – mówi Marcin Mostafa, prezes Oddziału Warszawskiego SARP.

d2bn5lm

Konkurs jest otwarty, ideowy i jednoetapowy. Jego uczestnicy staną przed niełatwym zadaniem zaprojektowania placu o powierzchni ok. 900 m2 położonym w samym centrum stolicy, przy Pasażu Wiecha. Plac położony jest pomiędzy ul. Widok 26, ul. Chmielną 33 i 35 oraz ul. Marszałkowską 104A. Obszar ten stanowi część założenia urbanistycznego tzw. Ściany Wschodniej, realizowanej w latach 1962-1969 według pokonkursowego projektu zespołu pod kierunkiem prof. Zbigniewa Karpińskiego.

d2bn5lm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bn5lm
Więcej tematów