Trwa ładowanie...

Owoce i warzywa droższe przed świętami

Porównanie cen w warszawskich sklepach. Cena pomidorów wzrosła o 27%!

Owoce i warzywa droższe przed świętami
d99cgx2
d99cgx2

Dwa tygodnie temu przedstawialiśmy raport obrazujący ceny owoców i warzyw w warszawskich sklepach i na stołecznych bazarach, przygotowany przez portal fresh-market.pl . 20 grudnia badania powtórzono, by sprawdzić, czy ceny zmieniły się przed świętami. Okazało się, że ceny większości produktów w ciągu tych dwóch tygodni wzrosły. Najwięcej, bo o aż 27 proc., podrożały pomidory.

Badanie zostało przeprowadzone jednego dnia (20 grudnia 2012) w warszawskich sklepach i na dwóch bazarach. Oprócz sklepów z poprzedniego rankingu, odwiedzono także Almę, Kaufland i E.Leclerc. Niestety, okazało się, że w ciągu dwóch tygodni ceny owoców i warzyw wzrosły średnio o ponad 3% w sprawdzanych miejscach. Najwyższa podwyżka - około 8,8% była w Realu. Tuż za tym sklepem jest Lidl i Carrefour z podwyżką 7,92 proc. Wyjątkami w zestawieniu jest Auchan i Biedronka, w których ceny spadły w tym okresie o ponad 5 proc.

W aktualnym zestawieniu najtańszy okazał się tym razem Simply Market. W sklepach tej sieci znajdziemy najtańszą cebulę, marchew oraz jabłka. Na drugim miejscu uplasował się Auchan. Spadł on w ciągu dwóch tygodni z pierwszego miejsca. Powodem jest m.in. podwyżka pomidorów. Jest to jednak wzrost cen od supermarketu niezależny - w tym czasie na rynku skończyły się letnie i jesienne tanie pomidory z Polski. W obecnej chwili dostępne są z Maroka oraz Hiszpanii. Na trzecim miejscu uplasowała się Biedronka.

d99cgx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99cgx2
Więcej tematów