Trwa ładowanie...

Otwarcie Alei Sportów Miejskich!

Przez cały weekend będą się odbywały imprezy dla dorosłych i dzieci!

Otwarcie Alei Sportów Miejskich!
dicp0er
dicp0er

Ale Sportów to przestrzeń rekreacji i sportu dla wszystkich pokoleń. Spontanicznie powstała idea użytecznej, otwartej i ładnej przestrzeni publicznej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kosztowała prawie 2 mln zł, czynna będzie codziennie od 9.00 do 22.00. Znajdziemy tu siłownie, skate park, plac do street work out-u oraz boiska. Odbywać się tu będą zajęcia dla seniorów, zumba, zajęcia taneczne i nauka gry w boule. Planowane jest także uruchomienie kina plenerowego. Mieszkańcy będą mogli tutaj wypożyczać sprzęt sportowy. Za darmo.

Otwarcie Alei odbędzie się już w sobotę, 5 lipca, ale imprezy będą trwały cały weekend. Pierwszą, dużą atrakcją w tym miejscu będzie 9 edycja imprezy Szablon Dżem, zorganizowana przez Bemowskie Centrum Kultury przy wsparciu Fundacji Puszka. Osoby, które przybędą w sobotę na otwarcie Alei, będą mogły nauczyć się tworzyć szablony i stworzyć swoje pierwsze szablonowe graffiti. Dodatkowo będzie można podziwiać w akcji wielu polskich i zagranicznych artystów.

Co się będzie działo w weekend?

CIUCIUBABKA, Sobota, godz. 12:00-20:00
Malowanie twarzy, skręcanie baloników, warsztaty plastyczne, zabawy z klockami, warsztaty tworzenia ramek do zdjęć.

dicp0er

KLUBOKAWIARNIA „JOGI BABU", niedziela, godz. 12:00-20:00
Warsztaty spingrafiki oraz tworzenie obrazków z szablonów.

MYSIEHARCE, niedziela, godz. 12:00-15:00
Budowanie papierowej mini makiety Alei Sportów Miejskich, która powstanie z papieru, pudełek, tutek. Dodatkowo na stoisku zostaną zorganizowane konkursy.

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE NR 163 "PUCHATEK", sobota i niedziela, godz. 12:00-15:00
Sztuka tworzenia obrazów z szablonów, uzyskanie różnych form i struktur z materiałów, malowanie buziek, stacja gier sportowych, rzucanie do celu, klasy, boule, skoki przez płotki, zabawy z równowagą, tworzenie balonowych zwierzątek i postaci, bańki mydlane duże i małe, zabawy taneczne, taniec na linie, malowanie palcami, czyli „Misz masz”, tworzenie biżuterii z makaronu, tatuaże, proste origami z papieru, malowanie kamieni tworzenie postaci i zwierząt.

CIEKAWA CAFE, sobota i niedziela, godz. 12:00-20:00
Zdrowe, szybkie przekąski na zimno, ciasta i inne słodkości domowego wypieku. Napoje, soki i koktajle. Dodatkowo odbędzie się także degustacja EKO produktów od lokalnych producentów z Grupy Zakupowej CieKawa Cafe.

dicp0er

MAMIDEA, sobota i niedziela, godz. 12:00-20:00
Warsztaty biżuterii recyklingowej.

LUDOTEKA ROSZADA, sobota i niedziela, godz. 12:00-16:00
Ruchoma biblioteka gier. Gry planszowe są pretekstem do organizacji otwartych spotkań, rozmów, zabawy i pokazania, że wszyscy są ważni i równi. Fundacja ma na celu rozwijanie kontaktów i relacji między ludźmi, niezależnie od ich statusu, wieku, wykształcenia i pochodzenia.

BRACTWO KUPIECKIE, sobota i niedziela, godz. 12:00-20:00
Gry planszowe i towarzyskie, połączone z animacjami dla dzieci i sprzedażą gier.

dicp0er

KOSTII - KOLOROWY ANIMATOR/ MIM/SZCZUDLARZ, sobota i niedziela, godz. 12:00-17:00
Żonglerka (piłki, obręcze, maczugi), elementy ekwilibrystyki, balans różnymi rekwizytami na różnych częściach ciała, jazda na monocyklu, elementy akrobatyki i gimnastyki (wplecione w mini pokazy), modeling zwierzątek z baloników, nauka żonglerki i balansu różnymi rekwizytami.

MAŁY SZABLON DŻEM, sobota i niedziela, godz. 12:00-20:00
Malowanie szablonów przez dzieci na drewnianej konstrukcji.

Aleja Sportów mieści się przy Pełczyńśkiego 22G na Bemowie.

dicp0er
dicp0er
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dicp0er
Więcej tematów