Trwa ładowanie...

Orszak Trzech Króli znów na ulicach Warszawy

W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział 50 tysięcy osób!

Orszak Trzech Króli znów na ulicach Warszawy
d2phnmu
d2phnmu

Święto Trzech Króli nieodmiennie wiąże się z tradycją wystawiania jasełek oraz tzw. widowisk herodowych. W Polsce jasełka wystawia się od kilkuset lat. Jasełka to inaczej „przedstawienia o Bożym Narodzeniu” – ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób. Bezpośrednim nawiązaniem do tej tradycji będzie Orszak Trzech Króli, który ulicami Warszawy w 2015 roku przejdzie już po raz siódmy.

Orszak prowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Podążają na wierzchowcach, w bogatych szatach i nakryciach głowy - mówią organizatorzy - Ich świtę stanowią setki dzieci ubranych w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków. Towarzyszą im góralskie kapele, żywe zwierzęta. Podążają za nimi mieszkańcy miasta – w kolorowych koronach na głowie, śpiewający kolędy. Kulminacyjnym momentem jest pokłonienie się Małemu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie, a później wspólne kolędowanie. Orszak przypominać ma o bogatej, polskiej tradycji jasełkowej i zachęcać przede wszystkim do wspólnego i radosnego przeżywania Święta Trzech Króli.

Orszak wyruszy 6 stycznia 2015 roku o godzinie 12:00 z placu Zamkowego, by następnie przejść ulicami Warszawy aż do stajenki, gdzie Trzej Królowie pokłonią się nowonarodzonemu Jezusowi. W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział 50 tysięcy osób!

d2phnmu
d2phnmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2phnmu
Więcej tematów