Trwa ładowanie...

Ogród Saski, Park Minatur i okolice - cykl bezpłatnych spacerów

Pierwsze spotkania już w sobotę 5 kwietnia!

Ogród Saski, Park Minatur i okolice - cykl bezpłatnych spacerów
doss0ra
doss0ra

Stowarzyszenie Saski 2018 zaprasza wszystkich chętnych na cykl bezpłatnych spacerów po Ogrodzie Saskim i jego okolicach.

Spacery będą się odbywać co dwa tygodnie, jako część akcji przywracania pamięci o pałacu Saskim, który zdobił niegdyś plac Piłsudskiego , a jego malownicza kolumnada wychodziła wprost na Ogród Saski. Wysadzony w powietrze w grudniu 1944 r., zniknął z mapy Warszawy, teraz jednak ma szansę stać się na nowo częścią pejzażu miasta.

O tym, gdzie balowali Napoleon i Casanova, jak budować bez kantów, o wędrującym
pomniku i o pałacu, w którym pracowali polscy kryptolodzy pogromcy „Enigmy”, opowiedzą renomowani przewodnicy warszawscy. Na spacerowiczów czekać będą dodatkowe atrakcje: każdy dostanie pamiątkową pocztówkę z pałacem Saskim. Każdy będzie mógł się także sfotografować z tabliczką „Popieram”. Zdjęcia trafią do galerii popierających odbudowę pałacu Saskiego na stronie www.saski2018.pl.

Aby wziąć udział w spacerze, wystarczy odebrać bezpłatną wejściówkę. Wejściówki będą rozdawane w głównej alei Ogrodu Saskiego, w sobotę 5 kwietnia od godziny 13:30. Pierwsze trzy grupy rozpoczną zwiedzanie o godz. 13:45, kolejne cztery – o godz. 14:00. Przewidywany czas spaceru to 1,5-2 godz. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona (po 30 osób na grupę)!

doss0ra

O szczegółach następnych spacerów stowarzyszenie będzie informować na swoim fanpage’u .

doss0ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doss0ra
Więcej tematów