Trwa ładowanie...

Ogień Pamięci będzie płonął przez 63 dni. W hołdzie wszystkim powstańcom

Wczoraj wieczorem został przyniesiony z Grobu Nieznanego Żołnierza na Kopiec Powstania Warszawskiego.

Ogień Pamięci będzie płonął przez 63 dni. W hołdzie wszystkim powstańcom
dbzdpn3
dbzdpn3

W 71. rocznicę wybuchu powstania Ogień Pamięci na Kopcu ma upamiętniać dokładny czas trwania bohaterskich walk, czyli właśnie 63 dni. Wczoraj mówili o tym przedstawiciele: władz państwowych, samorządowych oraz organizacji powstańczych. W uroczystościach uczestniczyło też liczne grono mieszkańców Warszawy.

Dla tych, którzy nie zmieścili się przy samym Kopcu, zorganizowano u jego podnóża specjalny telebim i ustawiono krzesełka. Ogień Pamięci został dostarczony przez sztafetę pokoleń, w której znaleźli się m.in. kombatanci, żołnierze czy harcerze. Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz zauważył, że powstańcy poświęcili bardzo wiele nie tylko w okresie samych walk, ale byli też nierzadko prześladowani przez późniejsze komunistyczne władze.

Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem, a część osób biorących udział w obchodach odpaliła race. Towarzyszyły temu okrzyki oddające hołd powstańcom ("Cześć i chwała bohaterom"). W tle został odegrany utwór "Cisza". Przypomnijmy, że Kopiec Powstania Warszawskiego został usypany z gruzów zniszczonej stolicy i powstał w 2004 roku.

dbzdpn3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbzdpn3
Więcej tematów