Trwa ładowanie...

Oddaj krew na stadionie. W rocznicę wybuchu Powstania

Kolejna akcja Krewkich Legionistów

Oddaj krew na stadionie. W rocznicę wybuchu Powstania
d2m4ipx
d2m4ipx

W 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na stadionie Legii odbędzie się zbiórka krwi. Rocznica to nie jedyny powód. Stan krwi w szpitalach w Warszawie jest obecnie dramatycznie niski.

Stolica stanowi centrum lecznicze Polski. To tutaj, oprócz mieszkańców, leczą się pacjenci z całego kraju. Dlatego też zapotrzebowanie na krew w naszym regionie jest szczególnie duże. W stołecznych szpitalach i klinikach lekarze każdego dnia ratują zdrowie i życie chorych. - Ta, często dramatyczna walka z czasem może być wygrana dzięki dostępności najcenniejszego i dotychczas niezastąpionego leku, jakim jest ludzka krew - czytamy na stronach Warszawskiego Centrum Krwiodawstwa. Tymczasem to jej właśnie brakuje.

- Obecnie krew do szpitali wydawana jest wyłącznie na ratunek życia. - poinformowało Centrum Krwiodawstwa. - W tym właśnie momencie oddając krew można uratować komuś życie - informują lekarze.

d2m4ipx

Okres wakacyjny to czas, w którym występuje największy niedobór. Warto więc wygospodarować chwilę, by swoim drobnym gestem uratować komuś życie. To już kolejna akcja organizowana przez Krewkich Legionistów. Kolejna zbiórka organizowana przy współpracy SKLW będzie prowadzona 1 sierpnia w godzinach 10:00-15:00 przy Łazienkowskiej.

d2m4ipx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m4ipx
Więcej tematów