Trwa ładowanie...

Odbierz niewykorzystane pieniądze za parkowanie WKM

Od 23 lutego nie można już nimi płacić w warszawskich parkomatach

Odbierz niewykorzystane pieniądze za parkowanie WKM
d4bwn3y
d4bwn3y

*Od poniedziałku, 9 marca, kierowcy, którzy nie wykorzystali pieniędzy na Warszawskiej Karcie Miejskiej do płacenia za parkowanie będą mogli otrzymać zwrot pozostałej kwoty. *Od 23 lutego nie można już nimi płacić w warszawskich parkomatach.

Zwrot będzie mógł otrzymać każdy, nie tylko właściciel karty. Warunkiem otrzymania zwrotu przedpłaty parkingowej będzie okazanie karty i wypełnionego formularza (będzie dostępny na miejscu) a także przedstawienie dokumentu tożsamości, z którego zostanie spisany numer PESEL. Cudzoziemcy będą musieli okazać dokument z datą urodzenia.

Na podstawie danych zgromadzonych przez ZTM od operatorów, którzy kodowali przedpłaty parkingowe oraz na podstawie danych Zarządu Dróg Miejskich na temat wniesionych faktycznie opłat, ZTM może określić jaka kwota pieniędzy pozostała na karcie. I tę kwotę zwróci kierowcy.

Dla przypomnienia: w nowych parkomatach ustawianych na ulicach przez Zarząd Dróg Miejskich można płacić zarówno gotówką, jak i wszystkimi kartami bankowymi oraz przy pomocy telefonu komórkowego. Można w nich także dokonywać płatności za pomocą bankowych kart płatniczych niewymagających zatwierdzania transakcji kodem PIN (chipowych i zbliżeniowych poprzez system płatności PayPass i payWave). Nowe parkomaty nie akceptują płatności Warszawską Kartą Miejską.

d4bwn3y

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na wymianę i obsługę 1450 starych parkomatów na nowoczesne urządzenia podobne do tych, które już pracują na warszawskich ulicach (240 sztuk ustawionych w 2012 r.). Maszyny już są montowane na ulicach, do października 2015 r. wszystkie niebiesko-szare parkomaty zostaną zastąpione przez nowe urządzenia. W tej chwili jest ich 96 sztuk.

d4bwn3y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bwn3y
Więcej tematów