Trwa ładowanie...

Od niedzieli Inspiro na torach metra

Będzie to jeden długi, 120-metrowy pojazd przegubowy. Pasażer będzie mógł przejść od początku do końca składu bez konieczności wysiadania czy przesiadania między wagonikami

Od niedzieli Inspiro na torach metra
d3ogx1o
d3ogx1o

Od najbliższej niedzieli, 6 października, dwa pociągi Inspiro rozpoczną kursowanie na I linii metra . Docelowo na obydwu liniach podziemnej kolejki mieszkańcy stolicy będą korzystać z 35 tych najnowocześniejszych pociągów w Europie.

W nowych pociagach pasażerów może zaskoczyć brak podziału na poszczególne wagony – użytkownicy będą mogli swobodnie poruszać się po całej, 120-metrowej długości pociągu. Inspiro jest wyposażony w system automatycznej regulacji wentylacji dostosowany do zapełnienia wagonu, oświetlenie LED przedziału pasażerskiego, rampy ułatwiające wsiadanie do pojazdu osobom niepełnosprawnym, dodatkowe wyświetlacze z informacją pasażerską, monitoring wizyjny.

Pierwszy pociąg Inspiro trafił do stolicy w grudniu 2012 r., w tej chwili w Warszawie jest ich już dziewięć. Pod koniec września tego roku Urząd Transportu Kolejowego wydał świadectwo typu pojazdu kolejowego, pozwalające Inspiro wyjechać na tory. Po raz pierwszy warszawiacy będą mogli z niego skorzystać już w najbliższą niedzielę.

d3ogx1o

Pociagi Inspiro są w tej chwili najnowocześniejszym taborem metra w Europie. Obowiązkowy przegląd techniczny będą przechodzić co 3 miesiące, podczas gdy pociągi rosyjskie wymagają przeglądu co 20 godzin, a Metropolis co 14 dni. Żywotność silników Inspiro jest szacowana na 2 mln km jazdy. Prędkość maksymalna wynosi 90 km/h. Dzięki dwusystemowości pociągi będą mogły obsługiwać zarówno I jaki II linię warszawskiego metra.* Swoją pracę teraz rozpoczyną od kursowania pomiędzy Kabatami a Młocinami, później natomiast wyjadą także na centralny odcinek II linii.*

d3ogx1o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ogx1o
Więcej tematów