Trwa ładowanie...

Od marca remont mostu średnicowego!

Utrudnienia w kursowaniu pociągów dalekobieżnych

Od marca remont mostu średnicowego!
d3boq96
d3boq96

9 marca ruszy remont mostu średnicowego -poinformowały dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Remontowane będą tory linii dalekobieżnej, więc utrudnienia w ruchu będą dotyczyć głównie pociągów międzywojewódzkich. Będzie to już drugi etap remontu mostu.

Aby zapewnić przejezdność linii i do minimum ograniczyć utrudnienia związane z naprawą, przewidziano naprzemienne zamykanie jednego z dwóch torów. Część pociągów zatrzyma się jednak na Warszawie Gdańskiej , a pominie zupełnie stację Warszawa Zachodnia.

Roboty uwzględnione są w obowiązującym od 9 marca 2014 r. rozkładzie jazdy. Będą prowadzone na torach dalekobieżnych. Remont pierwszego z dwóch torów, prowadzącego z Warszawy Wschodniej do Warszawy Centralnej rozpocznie się 9 marca i potrwa do 26 kwietnia br. Po zakończeniu tego etapu, wykonawca przejdzie na drugi tor - z Warszawy Centralnej do Warszawy Wschodniej. Zakończenie prac zaplanowano 14 czerwca br.

Zobacz, jakie utrudnienia czekają nas w związku z remontem:

  • Pociągi wyjeżdżające z Warszawy w kierunku zachodnim będą kursowały torem dalekobieżnym linii średnicowej.
  • Niektóre pociągi przyjeżdżające z kierunku zachodniego, z wyjątkiem pociągów jadących z Łodzi, będą kursować przez Warszawę Gdańską z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia.
  • Pociągi jadące objazdem przez Warszawę Gdańską, będą kontynuować podróż w kierunku Białegostoku, Olsztyna, Trójmiasta, Lublina z pominięciem stacji Warszawa Wschodnia.
  • Pociągi z Łodzi będą jechały przez Warszawę Centralną. Niektóre skończą bieg na tej stacji.
  • Pociągi międzynarodowe odjeżdżające z Warszawy, będą kursowały przez linię średnicową dalekobieżną i Warszawę Centralną. Pociągów międzynarodowe odjeżdżające na wschód w porze nocnej pojadą po części podmiejskiej.
  • Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej z i do stacji Warszawa Lotnisko Chopina będą kursowały do stacji Warszawa Centralna, natomiast w relacji do i z Wieliszewa będą kursowały tylko do stacji Warszawa Wschodnia z wyłączeniem porannego szczytu – wówczas zostaną skierowane na stację Warszawa Gdańska.
  • Pociągi Kolei Mazowieckich w relacji do Modlina i z powrotem będą kursowały tylko do stacji Warszawa Wschodnia. Z kierunku Zachodniego pociągi Bolimek, Radomiak, Mazovia będą kursowały przez stację Warszawa Centralną. Niektóre pociągi KM jadące na wschód będą rozpoczynały bieg na stacji Warszawa Wschodnia, w tym popularny pociąg Łukowianka.
d3boq96
d3boq96
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3boq96
Więcej tematów