Trwa ładowanie...

Obchody rocznicowe zablokują warszawskie ulice!

Sprawdźcie, jakie ograniczenia w ruchu czekają nas w dniach 2-4 czerwca

Obchody rocznicowe zablokują warszawskie ulice!
d1h7rp6
d1h7rp6

Obchody 25-lecia pierwszych wolnych wyborów to szereg oficjalnych uroczystości i imprez z udziałem prezydentów i premierów z całego świata. Konieczne będzie wprowadzenie ograniczeń w ruchu drogowym, pieszym i parkowaniu związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestników uroczystości. Warszawiacy muszą się przygotować na przejazdy kolumn VIP-ów, nowe zakazy zatrzymywania i zmiany tras komunikacji miejskiej.

Zarówno 3 jak i 4 czerwca wyłączenia z ruchu spodziewane są na trasach dojazdowych i ulicach poprzecznych z Lotniska Chopina do centrum Warszawy. Ograniczeń w ruchu pieszych i pojazdów można spodziewać się także w okolicach hoteli Regent Warsaw, Sheraton, Intercontinental i Marriott. W miejscach tych ograniczona może być również możliwość parkowania.

Bardzo poważne ograniczenia spodziewane są także na całym Trakcie Królewskim. Na ulicach położonych w okolicach placu Zamkowego i Starego Miasta, Podzamcza, mostu Śląsko-Dąbrowskiego, placu Teatralnego, Sejmu wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się i postoju. Ograniczeń można spodziewać się także w okolicach Pałacu Prezydenckiego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Centrum Nauki Kopernik.

Na Podzamczu w Parku Fontann 3 czerwca pokazane zostanie specjalne widowisko pt. „Taniec wolności”. Tego dnia od ok. godz. 18 można spodziewać się wyłączenia ruchu na ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a mostem Gdańskim oraz na ul. Sanguszki, ul. Grodzkiej, ul. Boleść i ul. Bugaj. Jezdnia Wisłostrady w przeciwnym kierunku (w stronę Bielan) zamknięta zostanie operacyjnie tylko podczas pokazu pirotechnicznego ok. godz. 22.00.

d1h7rp6

Ograniczenia w ruchu i parkowaniu będą także na placu Teatralnym i okolicznych ulicach (od godz. 8.00 dnia 3 czerwca do godz. 19.00 w dniu 4 czerwca), okolicy Sejmu (od godz. 16.00 w dniu 3 czerwca do godz. 17.00 w dniu 4 czerwca ul. Wiejska na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej, ul. J. Matejki i ul. P. Maszyńskiego), przy Centrum Nauki Kopernik (od godz. 16.00 w dniu 3 czerwca do godz. 19.00 w dniu 4 czerwca na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie i na ul. Lipowej). W dniu 4 czerwca największe ograniczenia spodziewane są na Krakowskim Przedmieściu, Placu Zamkowym i okolicznych ulicach (w godz. 8.00-16.00).

Niewykluczone są także inne utrudnienia związane z pobytem zaproszonych gości w Warszawie. O nowych zmianach w organizacji ruchu w mieście będziemy informowali na bieżąco - informuje stołeczny ratusz - Prosimy mieszkańców Warszawy o przestrzeganie wprowadzonych w tym okresie zmian w organizacji ruchu, śledzenie bieżących komunikatów o utrudnieniach oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz Biura Ochrony Rządu. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, w tym szczególnie metra i SKM (zwłaszcza podczas podróży z i na lotnisko).

Air Force One z Barackiem Obamą wyląduje na Okęciu we wtorek o godz. 9.50. Później przylecą kolejne delegacje. Obecność podczas uroczystości związanej z 25-leciem obalenia komunizmu potwierdziło blisko 40 głów państw! W stolicy pojawią się m.in. prezydent Francji François Hollande, Niemiec Joachim Gauck oraz wybrany przed tygodniem prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. .

- Prosimy mieszkańców stolicy o zwracanie uwagi na wprowadzone na ten czas oznakowania. Szczególnie na zakazy zatrzymywania się. Niedostosowanie się do nich grozi odholowaniem auta na koszt właściciela - powiedział Tomasz Kunert z wydziału prasowego Urzędu m.st. Warszawy. - czytamy w WP.pl. Kunert zaapelował, by w miarę możliwości korzystać z komunikacji miejskiej, metra lub pociągów SKM np. podczas podróży z i na lotnisko. - Dostosowujmy się do poleceń funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej czy Biura Ochrony Rządu - dodał.

d1h7rp6

Utrudnienia będą związane m.in. z przejazdami kolumn z vip-ami z lotniska do hoteli i z hoteli na uroczystości. Przed przejazdami trasy będą sprawdzane pirotechnicznie przez policję, później wyłączane z ruchu na czas przejazdu zagranicznych gości. Takie utrudnienia będą zarówno 3, jak i 4 czerwca, na drogach dojazdowych i ulicach poprzecznych na trasie z Lotniska Chopina do centrum Warszawy.

Na ograniczenia w ruchu pieszych i pojazdów trzeba być przygotowanym także w okolicach hoteli: Regent Warsaw, Sheraton, Intercontinental i Marriott. W miejscach tych - jak poinformował ratusz - również ograniczona może być możliwość parkowania.

d1h7rp6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h7rp6
Więcej tematów